Covid-19 nie osłabił handlu narkotykami

Wraz z nastaniem restrykcji sanitarnych przemytnicy i handlarze narkotyków przestawili się na częstsze korzystanie z usług kurierów, poczty i dostarczania narkotyków do domów klientów przez osoby związane ze środowiskiem przestępczym.

Jak poinformował podczas prezentacji dokumentu Alexis Goosdeel, dyrektor EMCDDA, handlarze narkotykami potrafili dobrze zaadaptować się do wyzwania, jakim było pojawienie się Covid-19, a w efekcie także do restrykcji przeciwepidemicznych.
 
- Jesteśmy świadkami opierania się obostrzeniom sanitarnym przez rynek obrotu narkotykami, dynamiczny, a zarazem zdolny do dostosowywania się do nowych warunków - powiedział Goosdeel podczas konferencji w Lizbonie.
 
W ocenie dyrektora EMCDDA częstsze podczas pandemii używanie przez środowisko handlarzy narkotykami sieci społecznościowych do obrotu tymi substancjami wskazuje, że w najbliższych latach proceder ten może jeszcze bardziej nasilić się poprzez kanały sprzedaży online.
 
Innym niepokojącym zjawiskiem odnotowanym przez unijną agencję jest znaczący spadek osób uzależnionych od narkotyków uczestniczących w terapiach odwykowych. Pojawienie się Covid-19 doprowadziło do uszczuplenia się grona leczących się o 80 proc.
 
info: Polska Agencja Prasowa
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno