Świdnicki kierowca wraca na tor

W najbliższy weekend rozpoczyna się długo wyczekiwany sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które dodatkowo są łączone z Mistrzostwami Europy FIA CEZ oraz seriami typu TCR i Clio Cup. Pomimo innych planów na sezon 2021, ponownie za kierownicą pucharowego Mini R53 zobaczymy kierowcę ze Świdnicy – Damiana Lemparta.

Tegoroczny sezon jeszcze odbija się „czkawką” po skutkach pandemii nie tylko dla samych kierowców, zespołów i kompletowaniu budżetów, ale także dla różnych procesów produkcyjnych. Plany świdniczanina zakładały start w zupełnie innym samochodzie oraz jednocześnie debiut w wyścigach sprinterskich, wstrzymane dostawy podzespołów tymczasowo uniemożliwiły finalizację budowy samochodu w zupełnie innej kategorii. Jednak na ostatnią chwilę, dzięki zaufaniu ze strony organizatora pucharu – DRIVE Squad, Damian na kilka dni przed zawodami wraca do rywalizacji w pucharze i będzie dzielić fotel razem z debiutantem w wyścigach, Michałem Walczakiem.
 
- Tydzień przed zawodami i dodatkowo, na Dzień Dziecka otrzymałem telefon z propozycją o wolnym fotelu w jednym z Mini, a reszta była już formalnością. Wcześniej byłem pogodzony z brakiem opcji startu od pierwszej rundy, ale na szczęście los oraz odpowiednie osoby były po mojej stronie, w najmniej oczekiwanym momencie. Dziękuję Przemkowi z DRIVE Squad oraz mojemu tegorocznemu partnerowi wyścigowemu, Michałowi za powierzone zaufanie. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać zeszłoroczne doświadczenie z pucharowego Mini, aby osiągnąć jak najlepszy wynik od samego początku. Niezwykle dziękuję także firmom i osobom stojącym za nimi, na których wsparcie mogę liczyć – czyli firma Delta-Tech oraz Race Arena Wrocław - mówi Damian Lempart.
 
 
Świdniczanin zalicza drugi z rzędu sezon w Mini Super S Cup w kategorii dwugodzinnego wyścigu Endurance. Pomimo pechowego zeszłego roku na wskutek awarii samochodu, Lempart pokazywał konkurencyjne tempo m.in. w kwalifikacjach, zdobywając pole position w deszczowym debiucie oraz jednokrotnie 3. miejsce. Zawody odbywają się na Torze Poznań od 10.06 do 13.06, .
 
Wstępny harmonogram zawodów:
- czwartek 10.06: treningi płatne
- piątek 11.06: kwalifikacje (14:35– 15:05)
- sobota 12.06: wyścig (15:00 – 17:15)
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno