Złodzieje słodyczy

Ukradli czekoladę o wartości ponad 930 złotych - trzech "czekoladowych złodziei" jest już w rękach policji. Jeden z nich poszukiwany. Najmłodszy ze złodziei ma zaledwie... 12 lat. 

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy. Trzech wałbrzyszan w wieku od 12 do 20 lat udało się na gościnne występy. Złodzieje ukradli słodycze o wartości ponad 930 złotych i uciekli.

Policjanci z Głuszycy sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodziei. Pierwszych z nich (15-latek) został zatrzymany na pobliskim przystanku. Drugiego z  mężczyzn (20-latka) policjanci musieli ścigać, jednak wpadł on w ręce mundurowych po kilkuset metrach . 12-latek, któremu wcześniej udało się wsiąść do autobusu, został zatrzymany na końcowym przystanku.

- Cała trójka już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia była w rękach funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali blisko połowę ze skradzionych produktów. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskij policji. 
 
Jak się okazało, 20-latek był poszukiwany za wcześniejsze kradzieże, które popełnił jako nieletni i odwieziony został do Zakładu Poprawczego w Głogowie. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży, sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do obiektów oraz dwa zarzuty zniszczenia mienia. Za kratami  może spędzić nawet 10 lat. O losie dwóch nastolatków zadecyduje sąd rodzinny. 

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno