Podzamcze: Robią śmietnisko ze szkoły i trwa to już od lat

Od wielu lat teren szkoły Nr 26 na Podzamczu zamienia się w śmietnisko. Młodzież dewastuje, pije alkohol i zaśmieca okolice boiska. Straż miejska wystawia mandaty, ale nic to nie daje.

O problemie wielokrotnie informowali nas czytelnicy. Popisane ściany, rozbite butelki i sterty niedopałków wpisały się w krajobraz szkoły. 
 
- Były na terenie szkoły  interwencje związane ze spożywaniem alkoholu. Były postępowania mandatowe. Głównie jest to młodzież i to nieletnia. W niedzielę mieliśmy zgłoszenie, że zostało tam rozpalone ognisko, ale jak przyjechał patrol nic już nie znalazł. Być może coś było podpalone. - mówi zastępca komendanta straży miejskiej Andrzej Piotrowski.
 
O sprawie wie również wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. Teren szkoły należy do gminy. Były przeprowadzane rozmowy z dyrektor szkoły. 
 
Nie udało nam się skontaktować z dyrekcją telefonicznie. Czekamy na odpowiedź na nasz e-mail. Najczęściej na terenie obiektu imprezują niepełnoletni. Wejście nie jest problemem, bo  prowadząca do kortów furtka jest otwarta. 
 
- W godzinach popołudniowych, zwłaszcza w weekendy tej młodzieży przebywa tam naprawdę dużo. Doraźnie to kontrolujemy, ale nie ma szans byśmy byli tam na stałe. - mówi zastępca komendanta straży miejskiej Andrzej Piotrowski.
 
Na szkole jest zamontowana kamera, ale wygląda na to, że nikt nie monitoruje obrazu. W nocy nie ma też stróża, który pilnowałby obiektu. Do sprawy będziemy wracać. 
 
 
red
foto: czytelnik
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno