Budowa Trasy Sudeckiej ruszy 22 czerwca

Zakończyły się przygotowania do zasadniczej części remontu ul. 1 Maja. Generalny wykonawca 22 czerwca wchodzi na plac budowy a w pierwszej kolejności remontowany będzie najtrudniejszy odcinek od Pl. Darowskiej do skrzyżowania z ul. Karkonoską.

Remont ul. 1 Maja jest częścią projektu nazywanego Trasą Sudecką. Obejmować będzie przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 367 od skrzyżowania z ul. II Armii do granic miasta na ul. Zachodniej. Wykonawca zakończył już etap projektowania i wkrótce przystąpi do prac. Pierwszym etapem będzie przebudowa odcinka od Placu Darowskiej do skrzyżowania z ul. Karkonoską.
 
-  To jest taki newralgiczny odcinek, ponieważ pod nawierzchnią na całej długości płynie Sobięcinka. W pierwszej kolejności trzeba będzie wykonać dla niej nowy kanał - mówi zastępca dyrektora ZDKiUM Bogusław Rogiński.
 
Jak każda inwestycja drogowa realizowana na istniejącej trasie, ta również powodować będzie uciążliwości dla kierowców. Przedsmak tego mieliśmy niedawno, gdy wymieniane były instalacje podziemne. Jak zapewnia Bogusław Rogiński, miasto naciskało na wykonawcę, by na żadnym etapie nie zamykać ul. 1 Maja dla ruchu.
 
- Nie przewidujemy na tym etapie wyłączenia żadnego z kierunków, będzie przejezdność, choć oczywiście utrudniona. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla komunikacji jest ta ulica. Będziemy starali się pracować jak najmniej uciążliwie, choć już teraz zachęcam kierowców do korzystania z przejazdu ul. Karkonoską (dawna Kosteckiego). Oczywiście wykonawca chciały zamknąć ulicę, za wyjątkiem mieszkańców. My uważamy, że prace mogą potrwać dłużej ale przy zachowaniu ciągłości ruchu - twierdzi Bogusław Rogiński.
 
Koszt inwestycji to ponad 40 milionów złotych. Aż 85% dofinansowano ze środków unijnych, 10% z budżetu państwa a reszta pochodzi z budżetu gminy Wałbrzych. Inwestycja będzie realizowana etapami. Prace na kolejnym odcinku mają zacząć się we wrześniu a cały remont  ma się zakończyć do 31 sierpnia 2023 roku.

 
plr
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno