W lipcu zamknięcie ul. Wysockiego

Znamy już wstępny plan częściowego zamknięcia skrzyżowania ul. Sikorskiego, Wysockiego i Kolejowej. Będą utrudnienia i objazdy oraz zmiany tras komunikacji miejskiej. Ma to nastąpić w drugim tygodniu lipca a potrwać może aż do grudnia.

Częściowe zamknięcie skrzyżowania będzie konieczne z uwagi na zakres prac planowanych na ulicy Wysockiego po obu stronach skrzyżowania. Co ważne, nie będzie ono zamknięte całkowicie a ruch będzie odbywał się wyłącznie od ulicy Kolejowej do Sikorskiego
 
- Potrwa to mniej więcej do połowy września, Wykonawca ma dołożyć wszelkich starań by trwało to krócej. Jako zamawiający chcielibyśmy przywrócić ruch z początkiem września i roku szkolnego. Cała przebudowa skrzyżowania z uruchomieniem wszelkich relacji powinna zakończyć się w połowie grudnia tego roku - mówi Andrzej Piękny, główny specjalista w ZDKiUM.
 
 
Mówiąc o wrześniu chodzi o otwarcie dla ruchu fragmentu ul. Wysockiego w stronę Placu Grunwaldzkiego. Trasa na Biały Kamień i do Szczawna-Zdroju może być zamknięta nawet do grudnia. Największym wyzwaniem na okres będzie przeorganizowanie komunikacji miejskiej. Jak wiadomo na Placu Grunwaldzkim krzyżują się niemal wszystkie najważniejsze linie autobusowe więc ich trasy będą musiały zostać zmienione.
 
- Komunikacja miejska, zwłaszcza relacji Biały Kamień, Szczawno-Zdrój, będzie jeździła zastępczo, prawdopodobnie przez Sobięcin i ul. II Armii. Rozważamy jeszcze jedną alternatywę ale trwają obecnie rozmowy i nie chciałbym dzisiaj jeszcze mówić o szczegółach. Mamy jeszcze około 3 tygodni, żeby to wszystko ustalić z wykonawcą, organizatorem ruchu i policją - tłumaczy Andrzej Piękny.
 
Przypominamy, że według najnowszego harmonogramu, w grudniu zakłada się zakończenie głównych prac związanych z Obwodnicą Zachodnią.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno