Ponad 100 zawodników wzięło udział w Półmaratonie Szlakiem Riese

Ponad stu zawodników stanęło na starcie organizowanego już po raz piąty w Głuszycy Półmaratonu Szlakiem Riese. 25-kilometrowy dystans  najszybciej ukończył Ondrej Penc z Czech w rekordowym czasie 01:22:50.

Drugi na mecie w głuszyckim Parku Jordanowskim był Michał Norbert z czasem 01:29:56, trzeci Łukasz Wawrzyniak ( 01:31:33). 
 
Wśród pań zwyciężyła Anna Balcer, druga była głuszyczanka Anna Sikorska, a trzecia Dorota Bober. Wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich biegaczy. Dekoracji najlepszych zawodników w kategorii open i w kategoriach wiekowych pań i panów dokonali: wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Andrzej Kolisz i Marek Swoboda ze Stowarzyszenia Waligóra Run.
 
Szczegółowe wyniki V Półmaratonu Szlakiem Rise dostępne są tutaj
 
Tradycyjnie przed biegiem można było poznać tajemnice związane z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą RIESE. Uczestnicy  wysłuchali ciekawego wykładu Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese.  Na trasie biegacze mijali m.in. obiekty usytuowane w okolicach Podziemnego Miasta Osówka.
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno