Menu

Ponad 100 zawodników wzięło udział w Półmaratonie Szlakiem Riese

Ponad stu zawodników stanęło na starcie organizowanego już po raz piąty w Głuszycy Półmaratonu Szlakiem Riese. 25-kilometrowy dystans  najszybciej ukończył Ondrej Penc z Czech w rekordowym czasie 01:22:50.

Ponad 100 zawodników wzięło udział w Półmaratonie Szlakiem Riese
Drugi na mecie w głuszyckim Parku Jordanowskim był Michał Norbert z czasem 01:29:56, trzeci Łukasz Wawrzyniak ( 01:31:33). 
 
Wśród pań zwyciężyła Anna Balcer, druga była głuszyczanka Anna Sikorska, a trzecia Dorota Bober. Wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich biegaczy. Dekoracji najlepszych zawodników w kategorii open i w kategoriach wiekowych pań i panów dokonali: wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Andrzej Kolisz i Marek Swoboda ze Stowarzyszenia Waligóra Run.
 
Szczegółowe wyniki V Półmaratonu Szlakiem Rise dostępne są tutaj
 
Tradycyjnie przed biegiem można było poznać tajemnice związane z budową naziemnych i podziemnych obiektów powstałych w czasie II wojny światowej w ramach projektu pod nazwą RIESE. Uczestnicy  wysłuchali ciekawego wykładu Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese.  Na trasie biegacze mijali m.in. obiekty usytuowane w okolicach Podziemnego Miasta Osówka.
 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Księgowy (15 czerwca 2021 10:49)
Cytuję użytkownika: Główny księgowy
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
Taka nazwe maratonu mogl wymyslec jedynie zwyrodnialec i kara go ta to nie minie.Hitlerowiec jeden.
Co ruski szpiegu znowu ci nie pasuje. Wyp...j do putina.
No proszę, banderowcy i jawni sympatycy zbrodni hitlerowskich sa wśród nas .I jeszcze maja czelność szkalować przypominających zbrodnie hitlerowskie. Jeszcze się spotkamy synu morderców dzieci na Wołyniu!
Główny księgowy (15 czerwca 2021 6:37)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
Taka nazwe maratonu mogl wymyslec jedynie zwyrodnialec i kara go ta to nie minie.Hitlerowiec jeden.
Co ruski szpiegu znowu ci nie pasuje. Wyp...j do putina.
Ksiegowy (14 czerwca 2021 22:26)
Taka nazwe maratonu mogl wymyslec jedynie zwyrodnialec i kara go ta to nie minie.Hitlerowiec jeden.

Dodaj komentarz

szlakiem  |   riese  |   osowka  |   biegi  |  

Ponad 2,5 miliona turystów odwiedziło Sztolnie Walimskie

History Hiking: Jakie historie kryje Włodarz?

Bieg Pokoju zawitał do Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij