Menu

Mieszkańcy Głuszycy wspominali Stanisława Michalika

Spotkaniem poświęconym twórczości śp. Stanisława Michalika Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zakończyła realizację projektu „Tu Jest Mój Dom” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury.

Mieszkańcy Głuszycy wspominali Stanisława Michalika
W spotkaniu, uczestniczyli mieszkańcy Głuszycy, przyjaciele zmarłego, lokalni twórcy i artyści oraz studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odśpiewali swój hymn, do którego słowa napisał w 2015 r. Stanisław Michalik.
 
Symbolicznym przecięciem biało-czerwonej szarfy dokonano uroczystego otwarcia ławeczki wraz z tablicą upamiętniającą postać zmarłego głuszyczanina, regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy
 i Ziemi Wałbrzyskiej.
 
W czasie spotkania wiersze Stanisława Michalika, zamieszczone na prowadzonym do 2018 r. blogu „Tu jest mój dom”, recytował Robert Delegiewicz, który przeplatał literackie teksty grą na skrzypcach. Sylwetkę i twórczą drogę Stanisława Michalika przypomniano w prezentacji multimedialnej .
 
 
Ponadto swoimi osobistymi wspomnieniami związanymi z osobą Stanisława Michalika podzielili się obecni na spotkaniu Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska, Renata Sokołowska- wieloletni kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, współtworząca wiosenne i jesienne spotkania z poezją, które zawsze z pasją prowadził Stanisław Michalik.
 
 
W czasie spotkania wiele ciepłych słów i wspomnień wyrazili także obecni przyjaciele i znajomi zmarłego.
 
- Składam gorące podziękowania wszystkim osobom, które wspierały realizację naszego projektu, szczególne podziękowania kieruję do studentów głuszyckiego UTW oraz pracowników CK-MBP, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość- powiedziała w czasie spotkania koordynująca zadanie Sabina Jelewska.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

laweczka  |   stanislawa  |   michalika  |   spotkanie  |   gluszyca  |  

Karacistki z Głuszycy na podium. Zdobyły srebro i brąz

Nasz człowiek przed Ama Dablam

Jest szansa na termy w Głuszycy. Potrzebny jest 2,5 kilometrowy...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij