Włamywali się do altanek. Grozi im 10 lat więzienia.

Dwaj mężczyźni włamywali się do altanek na terenie Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha. Policjanci odzyskali większą część skradzionego mienia.

Policjanci przy ul. Słodowej w Boguszowie-Gorcach zauważyli dwóch mężczyzn  idących z kosiarką oraz rowerami, do których przyczepione były różnego rodzaju narzędzia. Funkcjonariusze postanowili więc sprawdzić jak weszli oni w ich posiadanie. Okazało się, że były skradzione.
 
W pierwszej kolejności 31-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego oraz jego 21-letni kolega z powiatu wałbrzyskiego po uszkodzeniu skobla włamali się do altanki przy ul. Strażackiej w Boguszowie-Gorcach, skąd ukradli kosiarkę spalinową, szpadel i motykę o wartości 700 złotych.
 
Następnie podejrzani udali się na ogródek usytuowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Tam po uszkodzeniu drzwi wejściowych do altanki zabrali sprzęt muzyczny, kompresor, pistolet do malowania, przedłużacz oraz inne mniejsze narzędzia, a także 21 puszek piwa. W tym przypadku wartość strat to tysiąc złotych.
 
 
Policjanci udowodnili 21-letniemu boguszowianinowi dokonanie w okresie od października zeszłego roku do czerwca tego roku jeszcze sześciu kradzieży z włamaniami do altanek oraz pomieszczeń gospodarczych.
 
Podejrzani przyznali się winy i złożyli wyjaśnienia. Obaj staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im do 10 lat więzienia.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno