Menu

W Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich

Już w sobotę mecz z Hiszpanią. Zastanawialiśmy się nad składem kadry i okazało się, że mamay spore zaplecze - w Polsce mieszka 670 Robertów Lewandowskich. Ale jaki skład wystawi trener Paulo Sousa - tego nie wiemy. 
 
W Polsce mamy 670 Robertów Lewandowskich
Wiadomo, że TEN Robert Lewandowski jest tylko jeden. Zastanawialiście się kiedyś, ilu mamy w Polsce innych Robertów Lewandowskich, Wojciechów Szczęsnych, Grzegorzów Krychowiaków i Kamilów Glików? Sprawdziliśmy :
 
·       1630 Piotrów Zielińskich
·       670 Robertów Lewandowskich
·       138 Wojciechów Szczęsnych
·       231 Janów Bednarków
·       120 Kamilów Jóźwiaków
·       39 Mateuszów Klichów
·       Sześciu (6) Grzegorzów Krychowiaków
·       Trzech (3) Bartoszów Bereszyńskich
·       Dwóch (2) Kamilów Glików
·       Jeden (!) Karol Linetty
 
Nie wiemy, czy panowie nazywający się tak samo jak gwiazdy reprezentacji daliby radę zastąpić naszych piłkarzy na boisku, ale oglądając nasz ostatni mecz... nie wiemy :). 

 
Dla przypomnienia – nasza kadra na mistrzostwa to:
 
·       Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski
·       Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz
·       Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Przemysław Frankowski, Kacper Kozłowski, Karol Linetty, Przemysław Płacheta
·       Napastnicy: Robert Lewandowski, Jakub Świerczok, Dawid Kownacki, Karol Świderski.
 
Trener to oczywiście Paulo Sousa. W Polsce żyje 238 mężczyzn o imieniu Paulo i dziewięciu o nazwisku Sousa.
 
Jak się okazuje Robert Lewandowski jest najpopularniejszy w wielu kategoriach. Spośród nazwisk wszystkich naszych piłkarzy – to właśnie nazwisko Lewandowski występuje w Polsce najczęściej. W naszym kraju żyje dokładnie 45 363 mężczyzn, którzy je noszą.
 
W kadrze mamy jednego Piotra – Zielińskiego. I to jego imię, spośród innych piłkarzy kadry, jest w Polsce najpopularniejsze. Nosi je 697 738 żyjących w naszym kraju mężczyzn.
 
 
Poniżej  informacje z dostępnej na dane.gov.pl listy męskich nazwisk występujących w rejestrze PESEL (stan na 1 lutego 2021 r.):
·       Lewandowski    45363
·       Zieliński              44713
·       Kozłowski          37068
·       Bednarek           9590
·       Jóźwiak              9262
·       Świderski           7722
·       Szczęsny            7162
·       Piątkowski         6736
·       Frankowski        4959
·       Kędziora            4440
·       Skorupski           2434
·       Dawidowicz      1905
·       Kownacki           1698
·       Klich                    1697
·       Fabiański           658
·       Puchacz              599
·       Rybus                 493
·       Moder                168
·       Bereszyński       141
·       Płacheta             136
·       Helik                   129
·       Krychowiak       123
·       Glik                     118
·       Świerczok          116
·       Linetty                63
 
adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiegowy (18 czerwca 2021 20:02)
Glupie zaszczepy znowu przesraja.Zaklad? Polska nie powinna uprawiac pilki noznej.Lata 70te i chwala PRL dawno minely.

Dodaj komentarz

Zamek Książ w teledysku zespołu Spleenn (VIDEO)

Wałbrzych w grze, która jest symulatorem ciężarówki

Pieniądze dla regionu wałbrzyskiego: KE zatwierdziła 5 planów...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij