Menu

MBA dla samorządu w nowych miastach

Kraków, Wrocław, Toruń, Łódź, Katowice - ruszyła rekrutacja nowych grup studiów dla samorządowców MBA in Community Management Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

MBA dla samorządu w nowych miastach

 

Master of Business Administration in Community Management to kierunek stworzony w 2018 roku przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK oraz Instytut Heweliusza. To jedyny taki profil studiów w kraju. Połączono w nim świat samorządu i nauki zarządzania. Uczestnicy programu zapoznają się z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do nowych wyzwań sektora, który stał się w Polsce w ostatnich dekadach jednym z najważniejszych i zarazem coraz bardziej profesjonalnie zarządzanym. Po sukcesie studiów w Krakowie, we Wrocławiu i w Tychach, ruszają kolejne ich edycje.

 

- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to uczelnia podchodząca do edukacji menedżerskiej całościowo. Współpraca z biznesem jest dla nas naturalna, ale profesjonalizacja samorządów i samorządowych jednostek staje się dziś równie ważna. W czasach kryzysowych, w szybko zmieniającym się otoczeniu, wiedza i kontakt z najlepszymi ekspertami i praktykami jest szczególną wartością. Cieszymy się, że samorządy wiedzą, że inwestycja w kapitał ludzki jest kluczowa dla stabilnego i długotrwałego rozwoju - mówi dr Piotr Sedlak, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK. - Cieszymy się również z tego, że uczestniczący w naszych programach samorządowcy to już świetni specjaliści, którzy tak profesjonalnie podchodzą do swojego rozwoju zawodowego - dodaje.

 

Projekt MBA in CM powstał w konsorcjum Uniwersytetu oraz profesjonalistów z mediów i biznesu przez lata blisko pracującymi z samorządem: Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza i Wojciech Pelowski, dziś szef redakcji ekonomicznych Gazety Wyborczej. Wykładowcami są teoretycy i praktycy samorządu, naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy oraz osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw. Co ważne, samorządowcy czerpią z najlepszych praktyk nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Przykładowo wykłady dot. globalnych wyzwań stojących przed samorządami - m.in. związanymi ze zmianami klimatu prowadzi Dyrektor Generalny UN Global Compact w Polsce Kamil Wyszkowski.

 

Ilona Byra, prezes Instytutu Heweliusza podkreśla, że to pierwsze profesjonalne, innowacyjne i praktyczne MBA dla władz samorządowych. - Program daje dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat samorządu oraz przegląd najlepszych europejskich rozwiązań dla polskich miast i gmin. Zajęcia prowadzą praktycy zarządzania, cenieni specjaliści z zakresu finansów,prawa, marketingu i wysokiej klasy naukowcy z renomowanych ośrodków akademickich - zaznacza.

 

Rekrutacja nowych grup w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu i w Katowicach już ruszyła ruszyła, ale w w połowie czerwca dyplomy odebrali absolwenci III edycji studiów.

 

Co mówią absolwenci? - Możliwość pogłębiania wiedzy z uznanymi autorytetami teorii funkcjonowania samorządów, ale co najistotniejsze z wybitnymi praktykami z zakresu prawa, finansów czy marketingu, to na pewno z atuty studiów MBA in Community Management - ocenia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. - Jestem pod wrażeniem nie tylko profesjonalnie przygotowanej oferty i organizacji studiów, ale przede wszystkim niespotykanej elastyczności, która w trakcie panującej epidemii pozwoliła w najtrudniejszych momentach funkcjonowania samorządu na kontakt słuchaczy z przedstawicielami najważniejszych instytucji państwowych, autorytetami świata nauki czy specjalistami z zakresu zarządzania w kryzysie - dodaje.

 

- To pierwsze i jedno z nielicznych na świecie prawdziwe, prestiżowe, innowacyjne, praktyczne, inspirujące i profesjonalne MBA dla władz samorządowych – mówi prof. Andrzej Sztando, który na kierunku prowadzi zajęcia „Zarządzanie strategiczne poprzez projekty, które zmieniły miasto, region”

 

 

Beata Moskal Słaniewska, prezydent Świdnicy, przekonuje, że studia MBA dla samorządowców to możliwość zdobycia wiedzy, która pozwoli na holistyczne spojrzenie na lokalne i regionalne życie wspólnot. - Uczestniczą w nich wysokiej klasy specjaliści - od finansów, kultury, zamówień publicznych czy administracji, a także szefowie gmin, radni, czy członkowie zarządów spółek komunalnych. Uczestnictwo w tych tych studiach pozwala zdobyć nowe kwalifikacje, poszerzyć horyzonty, zrozumieć prawidłowości, mające wpływ na funkcjonowanie miasta, powiatu czy województwa. Te nowe kompetencje dadzą efekt w postaci lepszej jakości zarządzania w samorządzie, to zaś przełoży się na bardziej efektywny rozwój naszych regionów - zaznacza.

 

Krakowska Szkoła Biznesu od 30 lat prowadzi studia podyplomowe oraz programy MBA. Jej partnerami są m.in. St. Gallen Business School ze Szwajcarii, Ecole de Management de Normandie Business School z Francji, Clark University, Suffolk University Sawyer School of Business, Roosevelt University Heller College of Business, Grand Valley State University z USA, University of Johannesburg, Stockholm University School of Business

 

Nowa edycja studiów MBA in CM będzie zorganizowana w formie 2-dniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów. Absolwenci programu MBA nabędą uprawnienia dozasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

 

Szczegóły:

www.ksb.biz.pl

Biuro Studiów Podyplomowych

Krakowska Szkoła Biznesu UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

pawilon E, parter, pokój 078

tel. 12 293 55 61

karolina.dabek@uek.krakow.pl

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij