Ścieżka Historyczna Szczawna-Zdroju

W Szczawnie-Zdroju oprócz Domu Zdrojowego jest wiele ciekawych obiektów, z którymi wiążą się interesujace historie. Wkrótce będzie można poznać je wszystkie dzięki tablicom informacyjnym, które pojawią się na trasie Ścieżki Historycznej.

Ścieżka Historyczna Szczawna-Zdroju jest wspólnym projektem fundacji Księżnej Daisy von Pless, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz powstającego Muzeum Szczawna-Zdroju i Lecznictwa Uzdrowiskowego. Obejmować będzie szereg obiektów, których ciekawe historie będą mogli poznawać kuracjusze i spacerowicze.

 

Pierwsza tablica informacyjna pojawiła się przy słynnej "Dąbrówce". Dzisiejsze sanatorium było dawniej domem Paula Rittera, którego popiersie spotkać możemy przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu. Był on jednym z najbardziej zaufanych współpracowników i pełnomocnikiem Hansa Heinricha XI, a od 1881 roku dyrektorem generalnym dóbr książęcych na Dolnym Śląsku. Przysłużył się zarówno w rozwoju Wałbrzycha jak i Szczawna-Zdroju.

 

 

W najbliższym czasie pojawią się kolejne tablice, m.in. przy "Jadzi" na Pl. Wolności i Villi QuoVadis na ul. Ofiar Katynia. Napiszcie w komentarzach, które obiekty w Szczawnie-Zdroju szczególnie przykuwają waszą uwagę i których historię chcielibyście poznać.

 

 

opr.plr

foto: użyczone / Fundacja Księżnej Daisy von Pless

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno