Teatralna młodzież w akcji

Trzeci Teatr, czyli grupy młodzieżowe działające pod skrzydłami Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zapraszają na pokazy spektakli, które przygotowywali w pandemicznych warunkach. Pokazy na szczęście odbędą się już z udziałem publiczności.

XVII Dni Młodego Teatru zakończą 57. sezon Teatru Dramatycznego. Podczas pokazów na Scenie Kameralnej będzie można zobaczyć efekty pracy grup Trzeciego Teatru, które pod okiem Grzegorza Stawiaka odbywały warsztaty online. Dni Młodego Teatru są więc doskonałą okazją do spotkania się na żywo i sprawdzenia, co słychać u naszych najmłodszych aktorów.

 

Pokazy odbędą się 30 czerwca:

18:00 - prezentacja warsztatu interpretacji tekstu pt.: „ROZ/ŁĄKA” na podstawie poezji Bolesława Leśmiana

20:00 - prezentacja spektaklu „GDZIE MNIE NIE POSIALI” na podstawie poezji Danuty Góralskiej-Nowak.

 

Czym jest Trzeci Teatr?

To warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzenie spektakli prezentowanych na scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Adepci uczą się i robią „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby  spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co ich nurtuje, a przy okazji pozbywają się nieśmiałości,  uczą się współpracy w grupie, zgłębiania złożonej rzeczywistości i mówienia (językiem teatru), otwieraja się na rozmaite teksty kultury. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Trzeciego Teatru sposobią także kandydatów do szkół teatralnych – jest już kilkunastoosobowa grupa tych szczęśliwców: studentów i absolwentów.

 

opr.plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno