Wimbledon Zdrój

Klub Tenisowy Szczawno Zdrój tradycyjnie już od kilku lat jest organizatorem letniego cyklu zawodów tenis10 o nazwie Szczawieński Wielki Szlem. Zawody składają się z czterech odsłon turniejowych wzorem prawdziwych zmagań dla profesjonalistów o nazwach Austarlian Zdrój, Roland Szczawno, Wimbledon Zdrój oraz US Szczawno. 

W miniony weekend rozegrano trzeci z zaplanowanych turniejów – Wimbledon Zdrój. Rywalizacje zaplanowano w czterech kategoriach. W sobotę rywalizację rozpoczęła kategoria czerwona – do lat 8. Tutaj najlepszy okazał się Antoni Nowik z Wałbrzycha przed Wiktorem Mroczkiem z Wrocławia. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Wyszowski KT Szczawno Zdrój.

 

Zaraz po czerwonych na korcie pojawili się pomarańczowi – do lat 9. Tutaj swój sukces powtórzył Antoni Nowik pokonując w finale Eryka Manderlę. Trzecie miejsce wywalczyła Natalia Cytrycka z Zielonej Góry.

 

W niedziele rywalizację zaczęła grupa OPEN – żółta. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Kacper Górnicki przed Laurą Głód i Mikołajem Rochowiakiem. Wszyscy wspomniani zawodnicy reprezentują KT Szczawno Zdrój.

 

Jako ostatni zmagania zaczęli zieloni. Tutaj triumfował Mikołaj Wichowski z Wrocławia przed Piotrem Bratkiem z Wrocławia oraz Mateuszem Gurdakiem z Olszan. Zawody miały patronat oraz wsparcie ze strony PZT oraz MKDNiS ramach cyklu na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego.

 

 

opr.plr

foto: KT Szczawno-Zdrój

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno