Spacery po Śródmieściu w nowej odsłonie

Popularne przed pandemią spacery po Wałbrzychu z przewodnikiem powracają. Tym razem połączone będą z warsztatami ceramicznymi w Starej Kopalni.

Projekt realizowany będzie od czerwca do października. W ramach działań zaplanowany jest spacer historyczny po Śródmieściu z przewodnikiem, plenerowe  warsztaty ceramiczne podczas których powstaną unikatowe prace mieszkańców. Drugi spacer wytyczony będzie szlakiem wykonanych przez nich kamieniczek a zakończy się wystawą prac w Bibliotece pod Atlantami. Powstanie także  "Międzypokoleniowy Spacerownik po Śródmieściu – dla Wałbrzyszan i nie tylko”.
 
 
Warsztaty ceramiczne odbędą się w plenerze-przestrzeni miejskiej już w lipcu. Poprowadzi je Sylwia Sobieraj-Borowiec, ceramiczka, pracownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Warsztaty ceramiczne zaplanowane są na 03/07, 24/07 oraz 13/08. w dwóch 10 osobowych grupach. Na warsztaty obowiązują zapisy.
 
Zainteresowanych pierwszym spacerem  zapraszamy 26.06.2021 r. o godz. 12.00 na Plac Magistracki. Zbiórka przed RATUSZEM.
 
 
Zadanie finansowane jest z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej”.
partnerami są Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki  w Wałbrzychu oraz Biblioteka pod Atlantami.
 
opr.plr
foto: archiwum/użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno