Gdzie wybrać się na basen?

Gdzie wybrać się na otwarty basen? W regionie mamy trzy tego typu obiekty. Najbliżej jest do Świebodzic i Głuszycy. Odkryty basen znajduje się również w Strzegomiu. 

Basen w Świebodzicach 
 
Odkryty basem przy ulicy Rekreacyjnej w Świebodzicach będzie czynny od 25 czerwca, otwarcie godz. 10:00
Basen jest czynny w godz. 10 – 19
Bilet normalny do godz. 16 – 10 zł, po godz. 16 – 5 zł
bilet ulgowy – 5 zł, po godz. 16 – 3 zł
 
Bilet dla grupy – 4 zł (cały dzień)
 
Karnet dużej rodziny (tylko dla mieszkańców gminy Świebodzice) – do godz. 16 – 6 zł, po godz. 16 – 5 zł
Karnet ulgowy – do godz. 16 - 3 zł, po godz. 16 – 2 zł.
 
Baseny odkryte przy ul. Rekreacyjnej 1 to jeden z największych zespołów basenów odkrytych na Dolnym Śląsku. W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m.
 
Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem. Taka atrakcja pozwala maluchom pozbyć się lęku przed wodą, rozwija ich zmysły sensoryczne i pobudza ciekawość.
 
Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej.
Obiekt posiada dobrze zaopatrzoną kawiarenkę.
 
 
Basen w Głuszycy
 
Obiekt mieści się  przy ul. Dolnej w Głuszycy. Obiekt czynny będzie codziennie w lipcu i w sierpniu br. w godz. 11.00-18.00. Otwarcie 1 lipca
 
Kompleks składa się z trzech niecek: duży basen, średni basen oraz brodzik. Na terenie obiektu znajduje się także boisko sportowe do gry w siatkówkę oraz punkt gastronomiczny. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy WOPR w Wałbrzychu.
 
Całodzienny bilet wstępu dla osoby dorosłej to 8 zł, cena biletu ulgowego wynosi 4 zł. W pobliżu basenu znajduje się przystanek autobusowy linii nr 5 przy ul. Grunwaldzkiej 26.
 
Basen w Strzegomiu
 
Basen w Strzegomiu jest otwarty codziennie od godziny 10:00 do 18:00. 
 
 
Można się równiez wybrać do naszych sąsiadów Czechów. Od 25 czerwca basen w Mezimesti będzie otwarty codziennie od 9:00 do godziny 19:00. Wymagane są testy na koronawirusa lub szczepienie. Co najmniej 22 dni po pierwszej dawce. W przypadku szczepionki jednodawkowej musi upłynąć minimum 14 dni. 
 
 

red

foto: ilustracyjne

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno