Menu

Wielkie wyróżnienie dla niewielkiej uczelni

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu otrzymała Międzynarodową akredytację instytucjonalną CEEMAN International Quality Accreditation (IQA) – jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych w obszarze edukacji menedżerskiej. Jest od teraz dziesiątą uczelnią w Polsce z tą właśnie akredytacją.

Wielkie wyróżnienie dla niewielkiej uczelni

 

Wywiad z Dr Martą Drozdowską, Prorektor WSH, o wartości Międzynarodowej akredytacji instytucjonalnej CEEMAN International Quality Accreditation (IQA):

 

- Pani Prorektor, jakie znaczenie ma niniejsze wyróżnienie dla Uczelni oraz pracowników naukowych i administracyjnych?

- Międzynarodowa akredytacja instytucjonalna CEEMAN International Quality Accreditation (IQA) – jest jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych w obszarze edukacji menedżerskiej w Europie Środkowej. Tym samym jako 10. uczelnia w Polsce dołączyliśmy do grona najlepszych uczelni biznesowych w kraju, WSH znalazło się w grupie tak znakomitych uczelni jak między innymi: „po sąsiedzku” Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, trochę dalej geograficznie akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu czy Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie. Bezpośrednią korzyścią z uzyskania międzynarodowej akredytacji jest większa rozpoznawalność nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym. Dla pracowników WSH jest to przede wszystkim prestiż, rozpoznawalność i potwierdzenie wysokiej jakości i standardów Uczelni, która na co dzień jest ich miejscem pracy, które tworzą, mają bezpośredni wpływ na jej kierunki rozwoju i w której sami się rozwijają. Pracownicy Uczelni będą dzięki temu bardziej atrakcyjnymi partnerami do międzynarodowych zespołów badawczych czy szkoleniowych. To też znakomita okazja do tego, aby pracować wśród najlepszych, uczyć się i rozwijać dzięki współpracy w ramach uczelni partnerskich, brać udział w szkoleniach, konferencjach, seminariach organizowanych zarówno przez Ceeman jak i uczelnie zrzeszone w tej „wielkiej, edukacyjnej rodzinie”.

- Co zyskują absolwenci kończąc studia z naszym dyplomem? Czy akredytacja CEEMAN może w jakimś stopniu pomóc im znaleźć lepszą pracę i być bardziej konkurencyjnymi na rynku?

- Międzynarodowe akredytacje są uznawane w wiodących rankingach uczelni wyższych w Polsce, a Akredytacja CEEMAN jest jedną z najbardziej prestiżowych i szeroko rozpoznawanych akredytacji dla uczelni biznesowych w Europie Środkowej. Bezpośrednio za akredytacją idzie wyższa pozycja w rankingach szkół wyższych, wzrasta również wartość dyplomu WSH, tym samym zwiększając szanse studentów na zatrudnienie. Pracodawcy angażujący absolwentów akredytowanych uczelni mogą liczyć na to, że będą oni posiadali wiedzę teoretyczną, ale również wysokorozwinięte kompetencje społeczne i menadżerskie, pozwalające na aplikowanie tej wiedzy w środowisku biznesowym.


W liście gratulacyjnym prof. Danica Purg, prezydent CEEMAN pisze, że Certyfikat CEEMAN IQA jest potwierdzeniem, że Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu zapewnia DOSKONAŁE, ISTOTNE i DYNAMICZNE kształcenie w zakresie edukacji menedżerskiej. Mając jasną i dalekosiężną wizję, WSH rozwija misję przygotowania profesjonalnych, pewnych siebie i etycznych liderów, zdolnych do skutecznego konkurowania na międzynarodowym rynku. W ten sposób WSH odgrywa pionierską rolę we wprowadzaniu i rozpowszechnianiu idei doskonałej, istotnej i zrównoważonej edukacji menedżerskiej w Polsce.

- Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu bardzo prężnie działa w środowisku biznesowym. Mamy m.in. Radę Biznesu oraz współpracę z prestiżowymi organizacjami Dolnego Śląska.  Jaki wpływ miało to na otrzymanie akredytacji i jak wiadomość o jej uzyskaniu została odebrana wśród partnerów WSH?

- Nasi partnerzy biznesowi, członkowie Rady Biznesu bezpośrednio przyczynili się do wspólnego sukcesu. Wspierali nas, dopingowali, angażowali się w sam proces akredytacji, podczas którego odbyły się aż trzy spotkania dedykowane naszym partnerom biznesowym:


Spotkanie z wybranymi członkami Rady Biznesu, na którym rozmawiano o wspólnych działaniach strategicznych, wyzwaniach, relacjach, współpracy i pozyskiwaniu studentów WSH na staże, praktyki jak i o samym procesie rekrutacji studentów i absolwentów WSH.


Spotkanie z partnerami biznesowymi, naukowymi i przedstawicielami władz samorządowych oraz NGO na temat wspólnych inicjatyw, projektów i planów w zakresie aplikacyjnego charakteru badań naukowych, więc takich, które mają bezpośrednie przełożenie na lokalne i regionalne środowisko społeczno-gospodarcze.


Spotkania z partnerami zewnętrznymi reprezentującymi firmy, instytucje i organizacje, które podejmują działania w zakresie innowacji na temat inicjatyw i współpracy z WSH.

 

 


Współpraca z biznesem oraz praktyczny wymiar oferty edukacyjnej WSH to obok umiędzynarodowienia nasz największy atut. Został on doceniony i podkreślony przez komisję akredytacyjną, która w raporcie doceniła zaangażowanie w prace nad strategią przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego, który jest sposobem zarządzania istotnością w edukacji i badaniach. Dodatkowo podkreślono, że WSH to instytucja z dużymi tradycjami w praktyce i kształceniu praktycznym. Jednak dla mnie osobiście największym zaskoczeniem i zarazem ogromną satysfakcję sprawił jeden szczegół… komisja napisała, że dla nich najbardziej interesujące jest to, że pozornie mały szczegół w misji Uczelni, który został ostatnio zmieniony, ma znaczące konsekwencje. Zmiana nastąpiła z „kształcimy dla pracy, blisko praktyki, w wymiarze międzynarodowym, na wysokim poziomie” na „kształcimy dla biznesu, blisko praktyki, w wymiarze międzynarodowym, na wysokim poziomie”.


Jeżeli chodzi o przyjęcie tych dobrych wiadomości o akredytacji to nasi partnerzy biznesowi, jak zawsze absolutnie nam dopisali, posypały się listy gratulacyjne, życzenia kolejnych sukcesów, informacje w ich mediach społecznościowych jak i wiele życzliwych rozmów, komentarzy i szczerego, przyjaznego wsparcia i uznania.

- We Wrocławiu dotychczas jedna szkoła wyższa miała akredytację CEEMAN. WSH jako druga w mieście i tylko dziesiąta w Polsce uzyskała ten przywilej. Czy może to mieć wpływ na przyszłą rekrutację w mieście oraz postrzeganie WSH jako prestiżowej uczelni przez władze miasta oraz mieszkańców?

- Oczywiście, że tak. Chwalimy się akredytacją. Jesteśmy z niej niesamowicie dumni. Akredytacja jest rozpoznawana zarówno w całej Europie, jak i na świecie, co pozwoli na zwiększenie zaufania do naszej Uczelni wśród przyszłych kandydatów oraz partnerów. To wielkie wyróżnienie dla niewielkiej uczelni! W tym znamienitym gronie aż 8 uczelni to uczelnie o profilu akademickim. WSH jest drugą uczelnią w Polsce, po Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i jedną z nielicznych w Europie uczelni nieakademickich, które otrzymały tą akredytację.


Z pewnością wpłynie to pozytywnie na rekrutację, nie tylko w wymiarze regionalnym, ale też międzynarodowym. Uzyskanie akredytacji CEEMAN ma ogromny wpływ na postrzeganie wizerunku uczelni na arenie międzynarodowe i ma znaczące przełożenie na atrakcyjność uczelni, zwłaszcza w kontekście studiów MBA, które cieszą się dużą popularnością również wśród kandydatów zagranicznych. Wybierając studia MBA, wielu kandydatów kieruje się właśnie posiadanymi przez daną uczelnię akredytacjami międzynarodowymi, więc zdecydowanie fakt otrzymania takiej akredytacji zwiększy atrakcyjność naszych Programów MBA i ich pozycje w rankingach, które i tak już są wysokie.
 
- WSH obchodzi w październiku 25-tą Inaugurację Roku Akademickiego. Uzyskanie akredytacji CEEMAN jest chyba wyjątkowym prezentem z tej okazji, a także miłym dodatkiem wizerunkowym dla obchodów. Jakie jest Pani zdanie na ten temat?

- Nie planowaliśmy tej synchronizacji w czasie i liczbie, ale nawet gdybyśmy to robili to nie mogliśmy tego zaplanować lepiej. Nałożyły nam się tu dwie rzeczy:


Akredytacja CEEMAN uzyskana na 25-lecie Uczelni to rzeczywiście najlepszy prezent jaki mogliśmy sobie wymarzyć, który jest potwierdzeniem naszych wieloletnich starań w zakresie kształcenia blisko praktyki, w wymiarze międzynarodowym.


Fakt, że jesteśmy 10-tą uczelnią w Polsce, która otrzymała akredytację, to dodatkowa nobilitacja i sukces bycia wśród tych „pierwszych”, bo nie mamy wątpliwości, że dołącza do nas wkrótce kolejne znakomity uczelnie.
 
- Dziękuję bardzo za rozmowę Pani Prorektor. Wierzę, że akredytacja będzie kolejnym krokiem w budowaniu renomy i marki Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.
 

- Dziękuje.

 

Rozmowę z Prorektor Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu dr Martą Drozdowską  przeprowadził Damian Sosnowski (Dział Marketingu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu)

Komentarze

Wacław (30 czerwca 2021 14:58)
Z tego co wiem to przewodniczący tej uczelni jest z wałbrzycha

Dodaj komentarz

wrocław  |   Wyższa Szkoła Handlowa  |   CEEMAN  |   WSH  |  

Bomba w samolocie

Tak będzie wyglądał nowy szpital onkologiczny

Rozpoznajesz te przedmioty? Policja zatrzymała szajkę złodziei

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij