Menu

Od lipca bez limitów przyjęć do specjalistów

- Od 1 lipca znosimy wszelkie limity przyjęć do specjalistów i to będzie standard, który wdrażamy; będziemy starali się skracać kolejki do lekarzy - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Od lipca bez limitów przyjęć do specjalistów
Szef rządu na konferencji prasowej podkreślił, że Polacy niedługo dostrzegą postęp w poprawie służbie zdrowia. Jednym z takich działań - jak wskazał - jest zniesienie limitów do lekarzy specjalistów.
 
- Od 1 lipca znosimy wszelkie limity przyjęć do specjalistów i to będzie standard, który wdrażamy. Będziemy starali się rozładowywać kolejki, skracać te kolejki przede wszystkim, to mogę na początek przynajmniej obiecać - powiedział premier.
 
Zniesienie limitów w dostępie do lekarzy specjalistów to jeden z pięciu punktów zapowiadanego przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego planu odbudowy zdrowia Polaków. Pozostałe rozwiązania obejmują Krajową Sieć Onkologiczną, Krajową Sieć Kardiologiczną, opiekę i rehabilitację pocovidową oraz program profilaktyki dla osób 40 plus.
 
Projekt w sprawie zniesienia limitów do specjalistów został w piątek skierowany do konsultacji publicznych. Zaproponowano w nim zmiany w rozporządzeniu ministra zdrowia polegające na wyłączeniu z finansowania w formie ryczałtu sytemu zabezpieczenia wszystkich świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i wybranych świadczeń udzielonych w ramach sieci kardiologicznej.
 
Zmiany te umożliwią wprowadzenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia nielimitowanego finansowania świadczeń wyłączanych z ryczałtu systemu zabezpieczenia.
 
 
W projekcie przewidziano, że rozporządzenie wejdzie w życie 1 lipca 2021 r.
 
Zniesienie limitów u specjalistów jest także jednym z elementów Polskiego Ładu, czyli nowego programu społeczno-gospodarczego na okres pocovidowy. Według jego założeń w najbliższych sześciu latach wydatki na zdrowie mają się zwiększyć do 7 proc. PKB. W 2023 r. mają osiągnąć 6 proc. PKB. Nowe pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i nowoczesne terapie. Zwiększenie finansowania systemu ochrony zdrowia ma zmniejszyć kolejki, a cyfryzacja ułatwić dostęp do lekarza.(PAP)
 
Autorka: Karolina Kropiwiec
kkr/ par/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

uuuuuuuuuuuuu (30 czerwca 2021 17:52)
Cytuję użytkownika: Sex Randka
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.zakazanax.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
syf , kiła i mogiła. A z reklamy i stręczycielstwa to ile portal Walbrzych24 zarabia?
Księgowy (30 czerwca 2021 9:01)
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
Przyjrzyjcie się Państwo i wyciągnijcie wnioski. System tkz. ochrony zdrowia według PO i PiS okazał się niewydolny a z braku pomocy "ponadplanowo" zmarło ponad 100 000 ludzi. To tyle co Wałbrzych ma ludności. W czasach PRL do specjalisty były przyjęcia bez pośrednictwa lekarzy 1 kontaktu. A w każdym szanującym się zakładzie był lekarz. Podobnie w każdej szkole lekarz stomatolog. Panie pielęgniarki i lekarze mieli możliwość pozyskania mieszkania i doraźnych wypłat jeśli pracowali na wsi.
Rzad Polin zwyczajnie morduje ludzi brakiem pomocy medycznej.Za PRL w samym Wałbrzychu było kilkadziesiąt karetek,teraz na cały powiat jest jedynie 6! Tych bandziorów należy odsunac jak najszybciej od władzy.
Emeryt dyplomowany (29 czerwca 2021 18:39)
Przyjrzyjcie się Państwo i wyciągnijcie wnioski. System tkz. ochrony zdrowia według PO i PiS okazał się niewydolny a z braku pomocy "ponadplanowo" zmarło ponad 100 000 ludzi. To tyle co Wałbrzych ma ludności. W czasach PRL do specjalisty były przyjęcia bez pośrednictwa lekarzy 1 kontaktu. A w każdym szanującym się zakładzie był lekarz. Podobnie w każdej szkole lekarz stomatolog. Panie pielęgniarki i lekarze mieli możliwość pozyskania mieszkania i doraźnych wypłat jeśli pracowali na wsi.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   limity  |   lekarz  |   specjalista  |   leczenie  |   medycyna  |  

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Polska - Meksyk na Mistrzostwach Świata. Kto wygra mecz?

Koszykarska Barbórka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij