Menu

Czy mutacja Delta spowoduje kolejny lockdown?

- Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii - powiedział we wtorek szef rządu Mateusz Morawiecki. Po raz kolejny zaapelował do Polaków o szczepienie się przeciwko Covid-19.

Czy mutacja Delta spowoduje kolejny lockdown?
Morawiecki na konferencji prasowej został zapytany o możliwość wprowadzenia kolejnego lockdownu jeśli w drugiej połowie sierpnia spełni się czarny scenariusz i rozwinie się kolejna fala pandemii Covid-19.
 
Premier zaznaczył, że rząd obecnie bierze pod uwagę wszystkie scenariusze rozwoju pandemii, także scenariusz pesymistyczny, który - według niego - jest możliwy. Przytoczył przykład Portugalii, gdzie liczba zakażeń jest około dziesięciokrotnie wyższa niż w Polsce.
 
- Wyraźnie widać, że są kraje, w których wariant Delta i wariant brazylijski bardzo szybko się przemieszcza z człowieka na człowieka i musimy brać pod uwagę również te niedobre scenariusze. A więc przygotowujmy się na najlepsze (scenariusze - PAP), ale miejmy na uwadze również rozwiązania, które będą w stanie wyhamować postęp wirusa - powiedział.
 
W tym kontekście stwierdził, że "przezorny zawsze zaszczepiony". Morawiecki podkreślił, że najlepszym "wynalezionym remedium na Covid-19 jest szczepienie". "Szczepienie to wyraz odpowiedzialności za bliskich i bliźnich" - zaznaczył premier.
 
Tymczasem toczy się dyskusja, czy Polacy powinni otrzymać trzecią dawkę szczepionki oraz czy świadczenia będą od września płatne. Minister Zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że decyzje nie zostały jeszcze podjęte.
 
 
Jeśli nadejdzie tzw. czwarta fala kluczowym czynnikiem przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń może być poziom wyszczepienia w danym regionie.
 
- Patrzymy bardzo na to jak wygląda wskaźnik wyszczepienia w poszczególnych regionach - zaznaczył minister. Dodał, że we wtorek rano podczas spotkania zespołu kryzysowego dyskutowano o tym, że do tej pory mapa obostrzeń była oparta "przede wszystkim na liczbie nowych zakażeń, na ewentualności obciążenia infrastruktury szpitalnej".  - Na pewno w tej chwili takim parametrem, który będziemy dodatkowo rozpatrywali będzie poziom wyszczepienia - przyznał.
 
(PAP)
autorzy: K. Kowalczyk, R. Białkowski, M. Gronek
krz/ mok/
 
opr.plr
foto: Kancelaria Premiera
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ksiegowy (30 czerwca 2021 12:43)
,,dziennikarze "uczestnicza w niszczeniu kraju i ludzi bez opamietania. Dziwne i glupie zarazem ,bo na nich tez przyjdzie kolej Przeciez tez na darmo placa skladki NFZ, a w szpitalu sprzedadza ich skore .
uuuuuuuuuu (30 czerwca 2021 9:32)
burdel i stręczycielstwo na walbrzych.24.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   koronawirus  |   pandemia  |   lockdown  |   delta  |   szczepionka  |   szczepienia  |  

''Dojna Strefa Ludzi PIS'' — konferencja parlamentarzystów Koalicji...

Pechowa ''13'' - Górnik przegrywa z PGE Turów

Jak żona reaguje, kiedy Janusz idzie się pobawić ptakiem?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij