Licytacje na pomoc dzikim zwierzakom

Fundacja Dzika Nadzieja zbiera fundusze na budowę profesjonalnego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Nową formą wsparcia są licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Jest dogodne miejsce, jest grupa miłośników zwierząt, gotowych nieść im pomoc o każdej porze dnia i nocy. Brakuje tylko miejsca, gdzie leczone zwierzęta mogłyby dochodzić do pełni zdrowia. Najbliższe takie ośrodki znajdują się dziesiątki kilometrów stąd, dlatego każdorazowy wyjazd z "pacjentem" zabiera sporo czasu i środków. Fundacja Dzika Nadzieja chce wybudować taki ośrodek w Zagórzu Śl. 

 

- Musimy zbudować infrastrukturę, która pozwoli zwierzętom w bezpieczny i spokojny sposób przejść przez okres rehabilitacji. Muszą to być woliery, wybiegi, budynek ambulatorium, pomieszczenie do przechowywania pożywienia i izolatka. Oczywiście większość zabiegów wykonujemy i nadal będziemy wykonywać w profesjonalnej klinice, gdzie znajduje się też specjalny szpital ale powinniśmy też mieć możliwość wykonywania doraźnych, prostych zabiegów na miejscu - tłumaczy Robert Bajek z fundacji.

 

 

Członkowie fundacji niemal codziennie podejmują interwencje i reagują na zgłoszenia. Wystarczy odwiedzić ich stronę na Facebooku, by przekonać się jak wiele chorych zwierząt trafia pod ich opiekę. To właśnie Dzika Nadzieja pomagała w wyciągnięciu lisa z fontanny w wałbrzyskim rynku.

 

 

Budowę ośrodka wyceniono na około 300 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest za pomocą serwisu zrzutka.pl. Niedawno pojawiła się nowa forma wsparcia - bazarek z licytacjami na Facebooku. Można tam zarówno przekazać przedmiot jak i postarać się zdobyć coś dla siebie a kwotą wsparcia zasilić konto fundacji. Na razie wybór jest skromny ale wraz z nowymi wspierającymi przedmiotów będzie przybywać, dlatego namawiajcie znajomych i dołączajcie do akcji.

 

 

plr

foto: Fundacja Dzika Nadzieja

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno