Menu

Ciągnęła psa za autem - akt oskarżenia trafił do sądu

Do 5 lat więzienia grozi sołtys podświdnickiej wsi Wirki , Teresie M. za znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem - akt oskarżenia trafił do sądu. Kobieta przywiązała go do samochodu i ciągnęła za autem. 

 

Ciągnęła psa za autem - akt oskarżenia trafił do sądu

59-latka przywiązała psa do haka holowniczego samochodu i ciągnęła go po między wsiami Wiry i Wirki. Podczas przesłuchania w świdnickiej prokuraturze,  Teresa M. potwierdziła, że przywiązała psa do haka holowniczego samochodu ale nie miała zamiaru zrobić zwierzęciu krzywdy. Wcześniej pies miał jej uciec. 


Kobieta usłyszała już prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem. Biegły stwierdził, że pies ma ślady starych obrażeń, których mechanizm był identyczny jak w przypadku świeżych ran. Powstały w wyniku tarcia. 
 

Akt oskarżenia trafił już do świdnickiego sądu.  59-letnia sołtys wsi Wirki nie była wcześniej karana, teraz grozi jej 5 lat więzienia. 
 
 
 
Mieszkańcy i wójt gminy Marcinowice, Stanisław Leń zaapelowali do Teresy M., aby zrzekła się swojej funkcji sołtysa. Kobieta z funkcji nie zrezygnowała. 
 
plr/adm
foto: Fundacja Mam Pomysł
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

dsvfdv (30 czerwca 2021 20:23)
śmieć nie człowiek
wilczy brat (30 czerwca 2021 16:43)
jakim trzeba być człowiekiem aby tak potraktować psa ta pani chyba nie ma w sobie człowieka powinna ponieść bardzo surową kare
Jordan (30 czerwca 2021 11:58)
I szmaciara jeszcze nie siedzi gdzie sprawiedliwość
Poli (30 czerwca 2021 9:27)
Cytuję użytkownika: Jacek
Szkoda, że w artykule zabrakło informacji co z psem,jak się czuje i co się teraz z nim dzieje.
Info Wałbrzych,dzisiaj podaje ,że piesek odszedł.
Młynek (30 czerwca 2021 9:06)
To samo zrobić z Panią Sołtys jak ona zrobiła z psem.
Młynek (30 czerwca 2021 9:04)
Tak samo zrobić z Panią Sołtys jak ona zrobiła z psem!!!
Jacek (30 czerwca 2021 8:22)
Szkoda, że w artykule zabrakło informacji co z psem,jak się czuje i co się teraz z nim dzieje.
Andrzej (30 czerwca 2021 7:57)
Pani sołtys wykazała się bestialską inicjatywą za co powinna zostać przykładnie ukarana by inni nawet ci nie pełniący takie stanowiska w sołectwie nie krzywdzili znęcając się nad zwierzętami.Dziwi mnie fakt że taka osoba jeszcze nie chce ustąpić ze stanowiska które jest wyróżnieniem dla człowieka o bardzo odmiennych poglądach i zasadach postępowania.Ciekawe co na ten temat myśli "Ekscelencja sołtys"...

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   Wiry  |   sołtys  |   pies  |   znęcanie  |   ciągnęła za samochodem  |  

Gość Dnia - Łukasz Kożuch

O co chodzi w karate?

Dni Wałbrzycha: dzień drugi - Sara James i Nullo (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij