Menu

Płatności zbliżeniowe w autobusach wejdą z opóźnieniem

Jak zauważyli nasi czytelnicy, zapowiadane w maju płatności zbliżeniowe w komunikacji miejskiej jeszcze się nie pojawiły. Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta nie porzucił projektu a opóźnienie wynika z braku dostępności niezbędnych urządzeń. System ma jednak ruszyć już wkrótce.

Płatności zbliżeniowe w autobusach wejdą z opóźnieniem
O planach wyposażenia wałbrzyskich autobusów w terminale płatności zbliżeniowej informowaliśmy w maju (więcej przeczytasz TUTAJ). Miał to być ukłon w stronę pasażerów korzystających z nowoczesnych rozwiązań a także ułatwienie zakupu biletów i zarazem rozwiązanie odwiecznego problemu "braku drobnych w kieszeni".
 
 
System miał być w pełni dostępny mniej więcej w połowie czerwca ale miesiąc się kończy a terminali, jak zauważyli nasi czytelnicy, nie widać. Przedstawiciele ZDKiUM tłumaczą, że ich plany są nadal aktualne, instytucja jest gotowa do wdrożenia systemu ale barierą okazała się niedostateczna dostępność urządzeń. ZDKiUM chce ruszyć z płatnościami zbliżeniowymi kompleksowo, instalując terminale we wszystkich autobusach na raz, dlatego nadal czekają na skompletowanie sprzętu. Ma to nastąpić w przeciągu 7-10 dni.
 
 
 
Terminale pozwolą na realizowanie opłat za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych oraz smartfonów wyposażonych w technologię NFC za pośrednictwem serwisów Apple Pay oraz Google Pay.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Heniek (24 sierpnia 2021 6:49)
Tradycyjnie już obietnice Szełemenki stają się kłamstwem.
zadowolony (1 lipca 2021 20:31)
Uwielbiam te zbliżenia w autobusach . Te cudowne naprężone męskie narządy , pieszczące moje dłonie .....
NASTEPCA_STALINA (1 lipca 2021 15:32)
I pewnie ta akcja kierują Kacala Makajew i inne nie dojeby zyciowe. Ktore nigdzie indziej roboty by nie mieli z tym ze Walbrzychu w Zdiku od zlobka do nagrobka.
Hahahahahahahaha (1 lipca 2021 9:17)
Tak muasto walczy z bezrobociem.
Hłe hłe (1 lipca 2021 9:16)
Cytuję użytkownika: Olka
Dobrze ,że ludzie sprzedający bilety poszli na zieloną trawkę!Oszczędności są a jakże.
Żebyś sam poszedł na zieloną trawkę padkudny trollu.
Tomasz (1 lipca 2021 9:03)
Pewnie korzystac z nich beda mogli wylacznie osoby zaszczepione ahahahha.
uuuuuuuuù (1 lipca 2021 7:59)
Cytuję użytkownika: Olka
Dobrze ,że ludzie sprzedający bilety poszli na zieloną trawkę!Oszczędności są a jakże.
nie do końca można się zgodzić. Każdy postęp techniczny na początku redukuje zatrudnienie ale z czasem ktoś musi terminale doglądać. I to jest powód do zatrudnienia kolejnych pociotków do nic nierobienia.
Olka (1 lipca 2021 7:11)
Dobrze ,że ludzie sprzedający bilety poszli na zieloną trawkę!Oszczędności są a jakże.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   autobusy  |   komunikacja miejska  |   bilety  |   płatności zbliżeniowe  |   zdkium  |  

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

''7 wspaniałych'' podczas Koszykarskiej Barbórki

Znaleźli 8 pocisków. Obwodnica i centrum miasta już przejezdne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij