Menu

Od 4 dni gaszą podziemny pożar na Szczawienku

W dalszym ciągu nie udało się ugasić podziemnego pożaru we wnętrzy nasypu w pobliżu Stacji Wałbrzych Szczawienko. Jak infomują mieszkańcy pożar trwa od kilku tygodni. 

Od 4 dni gaszą podziemny pożar na Szczawienku

Jako pierwszy o pożarze poinformował Leon z kanału Wyprawy Leona. Strażacy za pomocą koparki rozgarniają ziemię i wlewają w to miejsce wodę.  Temperatura we wnętrzu może osiągać nawet kilkaset stopni. 

 

Zapalił się miał węglowy, który został tam prawdopodobnie wyładowany. 

 

Było ryzyko wypalenia skarpy i mogłoby nawet dojśc do uszkodzenia infrastruktury kolejowej. 

 

 

- Strażacy cały czas są na miejscu. Dowodzący akcją mówił, że są perspektywy na to, że uda się to dzisiaj ugasić. Jeśli nie to, prace będą kontynuowane jutro. Miejsce obok torów zostało ugaszone. - mówi Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej. 

 

red

foto: Wyprawy Leona

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

H2O (1 lipca 2021 0:11)
To już mamy przejebane. Instrument ludowy i wódociągi nie zmarnują okazji.

Dodaj komentarz

woda  |   pozar  |   szczawienko  |   dym  |  

Postęp prac w remontowanej willi dr Issmera

McDonald's na Szczawienku już otwarty

Jest szansa na termy w Głuszycy. Potrzebny jest 2,5 kilometrowy...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij