WOK zaprasza do Parku im. Jana III Sobieskiego

Wałbrzyski Ośrodek Kultury planuje ożywić Park Sobieskiego. W planach są trzy projekty dla najmłodszych. Pojawią się domki dla owadów, WOK pokaże, gdzie medytować i poszerzy wiedzę o ptakach. 

Projekt Zielono Mi! Rusza 5 lipca i potrwa do 9 lipca  WOK rusza na ratunek pszczołom i innym owadom
 
- W związku z tym, że Wałbrzych jest zielonym, pięknie usytuowanym miastem, a ten park jest jednym z najpiękniejszych – chcemy go jeszcze bardziej wzbogacić. Pojawią się hotele dla owadów, które będą zapylały łąki kwietne. Będziemy je tworzyć razem z uczestnikami projektu. Będziemy poznawać park i dzięki pomocy pracowników MZUKU będziemy wieszać domki. - mówi Kamila Kołodziejczyk z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 
Drugi z projektów to Sobieski na Chilloucie
 
- Park Sobieskiego kojarzy się z miejscem do biegania, jeżdżenia na rowerze ze względu na świetnie zrobione trasy MTB. My chcemy pokazać ten park z całkiem innej strony. Chcemy pokazać, że jest miejscem pełnym pozytywnej energii. Energii od drzew, od ziemi. Od tego co jest naturalne;. Chcemy pokazać miejsca, w których można medytować. Można się relaksować, wyciszać. Mimo tego, że park jest usytuowany w trzech dzielnicach. - mówi Kamila Kołodziejczyk z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. 
 
Trzeci projekt wprowadzi nas w świat ptaków. 
 
- Nasze Ptasie Radio to będzie poznawanie ptaków w parku, Będziemy to robić razem z naszym przyjacielem, przyrodnikiem Krzysztofem Żarkowskim. Poznamy życie tych ptaków oraz będziemy budować budki lęgowe. Wszystkie te działania będą robione ze stowarzyszeniem WOK Więcej O Kulturze. - mówi Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno