Gramy dla Anity! - koncert w Jedlinie-Zdroju (VIDEO)

Po koncercie w Harcówce, lokalni muzycy ponownie zagrają dla Anity - w niedzielę, 11 lipca w Jedlinie–Zdroju. Dochody z koncertu zostaną przeznaczone na rehabilitację żony Mietka Gorzały z zespołu "Paranoja".

 

Wiadomość od organizatorów:

 

"Anita jest wspaniałą mamą i żoną. Jest też wojowniczką, bo bardzo wcześnie musiała zacząć walkę o zdrowie i życie. Pierwszy udar niedokrwienny miała w wieku 21 lat - wtedy, kiedy życie dopiero się zaczyna. Powrót do zdrowia był długi, ale Anita miała dla kogo walczyć.

 

W styczniu 2021 roku choroba po raz kolejny postanowiła o sobie przypomnieć - 16 stycznia Anita straciła przytomność. W szpitalu w Wałbrzychu, do którego trafiła, szybko postawili diagnozę - kolejny, piąty udar - krwotoczny! Bardzo ciężki, z obrzękiem mózgu. Na domiar złego doszło jeszcze ostre zapalenie płuc i po dwóch tygodniach - sepsa. Anita ponad dwa tygodnie była w śpiączce farmakologicznej, miała założony dren do mózgu, żeby zmniejszyć obrzęk. Dopiero po przetoczeniu krwi odzyskała świadomość, obrzęk mózgu zmalał i można było wykonać zabieg tracheotomii.

 

25 lutego Anita, dzięki staraniom rodziny, trafiła do Zakładu Opiekuńczo-leczniczego w Obornikach Śląskich. Leczenie tam jest kosztowne - miesięczny koszt pobytu wyliczony indywidualnie dla Anity to 9890 zł. Cena obejmuje jednak wszelkie zabiegi potrzebne do tego, by ta wspaniała i waleczna kobieta mogła wreszcie wrócić do domu na własnych nogach - opiekę lekarską, pielęgniarską, neurorehabilitację.

Po ponad miesiącu Anita po raz pierwszy zobaczyła swojego męża - kiedy opowiadał jej, że wszyscy, rodzina i przyjaciele, czekają na nią, Anita ściskała mu mocniej dłoń i próbowała coś powiedzieć...

Sprawmy, aby miała szansę na odpowiednie leczenie i powrót do Stefanii, Jessiki, Olka i Mietka.

 

opr.red

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno