Menu

Twórczość Michała Bajsarowicza w BWA

Ego Homo Sum to nowa wystawa, na którą zaprasza Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA. Autorem obrazów i rzeźb jest ceniony w Polsce i na świecie artysta Michał Bajsarowicz. Prace oglądać można w siedzibie galerii przy ul. Słowackiego.

Twórczość Michała Bajsarowicza w BWA
Michał Bajsarowicz jest absolwentem poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 1992 roku w pracowni rysunku. Na wystawie oglądać możemy jednak jego prace malarskie i rzeźbiarskie.
 
- Wywodzę się z rysunku, to zostało mi z czasów studiów. Rysunek to jest forma, bez barwy, bez koloru i ja się nigdy na tym nie skupiam a nawet się na tym nie znam. Jestem pół daltonistą. Używam kolorów w swoich obrazach dosyć intuicyjnie, bez teorii naukowych czy filozoficznych. Dlatego zawsze mówię, że używam nie koloru a farby, która coś podkreśla, ogranicza moje linie a to właśnie jest podstawa rysunku. Tak samo jest z rzeźbą, gdzie w ogóle nie skupiam się na kolorze, tylko na liniach. Rzeźba jest takim swoistym rysunkiem, tylko trójwymiarowym - mówi artysta Michał Bajsarowicz.
 
 
Zgodnie z tytułem wystawy "Ego Homo Sum", co tłumaczyć można jako "ja jestem człowiekiem" w pracach Bajsarowicza dominują sylwetki ludzkie. Choć stanowią one centrum każdej pracy to jednak nad nią nie dominują, chowają się wręcz za barwami, trochę jak we mgle.
 
- Unikam przedstawień typowo człowieczych, jak twarz. Moje postaci nie opowiadają historii człowieka. Twarz kojarzy się z portretem, czyli bardziej psychologicznym podejściem. Jeśli jest głowa, to zazwyczaj odwrócona. Chodzi mi o ułożenie kresek w formę plastyczną, w której zawiera się dynamika, przestrzeń którą buduje ludzkie ciało - zaznacza Bajsarowicz.
 
 
 
Wystawę można oglądać w BWA od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w weekendy od 11:00 do 15:00. Prace Michała Bajsarowicza będą gościć w Wałbrzychu do 25 sierpnia. W międzyczasie wydany zostanie także katalog, dlatego zainteresowani powinni śledzić informacje w mediach społecznościowych i na stronie galerii.
 
Więcej o artyście i jego twórczości możecie dowiedzieć się w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   BWA  |   wystawa  |   wernisaż  |   rzeźba  |   rysunek  |   malarstwo  |   michał bajsarowicz  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Pobiegli... prawie pół tysiaca osób na Mikołajkowym Biegu dla...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij