Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE

- Kaczyński zrobił jedną dobrą rzecz dla Wałbrzycha - zlikwidował organizacje PIS  - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak.  O braku zgody na kontrole poselską w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, nepotyzmie w PiS-ie, bulwersujących nagraniach i tańczącym prezesie WSSE, mówili parlamentarzyście Platformy Obywatelskiej. 

 

- Ten rak nepotyzmu toczy całą Polskę, niestety także ważną dla mieszkańców Wałbrzycha Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wałbrzyskie media ujawniły bardzo bulwersujące materiały z nagrań, pokazujące że partyjni działacze (PiS - red.)  dzielą się tutaj łupami , dyskutują o podziale stanowisk - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak. 

Chodzi o ujawnione nagrania  działaczy PiS, między innymi z udziałem byłego juz prezesa Strefy, Kamila Zielińskiego. - znajdziesz je TUTAJ. Po aferze, Jarosław Kaczyński rozwiązał wałbrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. 

-  Apelujemy, by zrobił następne kroki i sprawił, by PiS przestał kombinować w Wałbrzychu, z fabryką Toyoty, ze Strefą Ekonomiczną i innymi sprawami. Bez PiSu sprawy moga toczyć się dobrze - mówił Siemoniak. 

 


Rozmawiano też o mailach,  które wyciekły z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Wyciek może wzbudzać niepokój wśród pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Gdyby doniesienia o wygaszeniu produkcji silników w Wałbrzychu okazały się prawdą, wiele osób mogłoby stracić pracę. Od kilku tygodni w aplikacji Telegram pojawiają się maile rzekomo wykradzione z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka a najnowsza korespondencja dotyczy przyszłości fabryki Toyoty w Wałbrzychu.

 

- Czy one są prawdziwe - nie wiemy, ale nie ma nigdzie informacji od Dworczyka, że one są nieprawdziwe.  Czytamy w nich, że jedna z firm działająca na strefie, inwestor z którego zawsze dumny był Wałbrzych, zamierza wygaszać produkcje.  - mówi posłanka PO, Katarzyna Izabela Mrzygłocka. 

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do przedstawicieli wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź:
 
-  Prowadziliśmy rozmowy z polskim rządem, ale dotyczyły one wyłącznie realizowanych obecnie projektów inwestycyjnych - mówi Grzegorz Górski, Manager General Affairs TMMP.

- To o czym te maile z poczty Dworczyka mówią, to mówią o tym, że Polska nie może być bezpiecznym partnerem biznesowym,  bo w poczcie prywatnej opisywane są działania, które dzieją się na naszym rynku. Także dla pracowników bardzo niebezpieczna informacja o tym że będzie wygaszana produkcja - dodaje Mrzygłocka. 
 


- My tych spraw nie zostawiamy, te partyjne działa, gdzie Wałbrzych jest szczególnie ciężko doświadczony przez PiS (...) Problemy strefy, mimo naszych wysiłków nie znajdują reakcji odpowiednich słów Państwowych - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak. 

Siemoniak przypomniał o ty, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie chce zgodzić się na kontrolę poselską. 

- Mamy informajce, że strefa odmawia wstępu parlamentarzystom. Nie będziemy sie przepychać z ochroniarzami. zaczynamy od ministerstwa, od nadzorców.  - mówi Siemoniak. 


Posłanka Katarzyna Mrzygłocka wspomniała o liście napisanym przez pracowników Strefy Ekonomicznej dotyczącej prezesa.  

- Pracownicy opisują niekompetencje i bardzo tragiczną postać jaką jest prezes wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Pracownicy mówią o tańczącym prezesie, o zamykającym się w sowim gabinecie prezesie, o niemożliwości porozumienia się czy uzgodnienia ważnych spraw.  - mówi Mrzygłocka. 

Posłanka, porusza też problem, cytując pracowników, że prezes nie chce się spotykać z  inwestorami anglojęzycznymi ponieważ...  nie zna języka

- To świadczy o niekompetencji, o tym zepsuciu PiS-u - dodaje posłanka. 
 

 


Czytaj też:
Czy Toyota zakończy produkcję silników w Wałbrzychu ? 
Wałbrzyski PiS rozwiązany, członkowie wykluczeni z partii
Włamanie na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Wyciekły tajne informacje ?

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno