Menu

Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE

- Kaczyński zrobił jedną dobrą rzecz dla Wałbrzycha - zlikwidował organizacje PIS  - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak.  O braku zgody na kontrole poselską w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, nepotyzmie w PiS-ie, bulwersujących nagraniach i tańczącym prezesie WSSE, mówili parlamentarzyście Platformy Obywatelskiej. 

 

Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE

- Ten rak nepotyzmu toczy całą Polskę, niestety także ważną dla mieszkańców Wałbrzycha Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wałbrzyskie media ujawniły bardzo bulwersujące materiały z nagrań, pokazujące że partyjni działacze (PiS - red.)  dzielą się tutaj łupami , dyskutują o podziale stanowisk - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak. 

Chodzi o ujawnione nagrania  działaczy PiS, między innymi z udziałem byłego juz prezesa Strefy, Kamila Zielińskiego. - znajdziesz je TUTAJ. Po aferze, Jarosław Kaczyński rozwiązał wałbrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. 

-  Apelujemy, by zrobił następne kroki i sprawił, by PiS przestał kombinować w Wałbrzychu, z fabryką Toyoty, ze Strefą Ekonomiczną i innymi sprawami. Bez PiSu sprawy moga toczyć się dobrze - mówił Siemoniak. 

 


Rozmawiano też o mailach,  które wyciekły z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Wyciek może wzbudzać niepokój wśród pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Gdyby doniesienia o wygaszeniu produkcji silników w Wałbrzychu okazały się prawdą, wiele osób mogłoby stracić pracę. Od kilku tygodni w aplikacji Telegram pojawiają się maile rzekomo wykradzione z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka a najnowsza korespondencja dotyczy przyszłości fabryki Toyoty w Wałbrzychu.

 

 

- Czy one są prawdziwe - nie wiemy, ale nie ma nigdzie informacji od Dworczyka, że one są nieprawdziwe.  Czytamy w nich, że jedna z firm działająca na strefie, inwestor z którego zawsze dumny był Wałbrzych, zamierza wygaszać produkcje.  - mówi posłanka PO, Katarzyna Izabela Mrzygłocka. 

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do przedstawicieli wałbrzyskiej fabryki Toyoty. Otrzymaliśmy krótką odpowiedź:
 
-  Prowadziliśmy rozmowy z polskim rządem, ale dotyczyły one wyłącznie realizowanych obecnie projektów inwestycyjnych - mówi Grzegorz Górski, Manager General Affairs TMMP.

- To o czym te maile z poczty Dworczyka mówią, to mówią o tym, że Polska nie może być bezpiecznym partnerem biznesowym,  bo w poczcie prywatnej opisywane są działania, które dzieją się na naszym rynku. Także dla pracowników bardzo niebezpieczna informacja o tym że będzie wygaszana produkcja - dodaje Mrzygłocka. 
 


- My tych spraw nie zostawiamy, te partyjne działa, gdzie Wałbrzych jest szczególnie ciężko doświadczony przez PiS (...) Problemy strefy, mimo naszych wysiłków nie znajdują reakcji odpowiednich słów Państwowych - mówi poseł PO, Tomasz Siemoniak. 

Siemoniak przypomniał o ty, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie chce zgodzić się na kontrolę poselską. 

- Mamy informajce, że strefa odmawia wstępu parlamentarzystom. Nie będziemy sie przepychać z ochroniarzami. zaczynamy od ministerstwa, od nadzorców.  - mówi Siemoniak. 


Posłanka Katarzyna Mrzygłocka wspomniała o liście napisanym przez pracowników Strefy Ekonomicznej dotyczącej prezesa.  

- Pracownicy opisują niekompetencje i bardzo tragiczną postać jaką jest prezes wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Pracownicy mówią o tańczącym prezesie, o zamykającym się w sowim gabinecie prezesie, o niemożliwości porozumienia się czy uzgodnienia ważnych spraw.  - mówi Mrzygłocka. 

Posłanka, porusza też problem, cytując pracowników, że prezes nie chce się spotykać z  inwestorami anglojęzycznymi ponieważ...  nie zna języka

- To świadczy o niekompetencji, o tym zepsuciu PiS-u - dodaje posłanka. 
 

 


Czytaj też:
Czy Toyota zakończy produkcję silników w Wałbrzychu ? 
Wałbrzyski PiS rozwiązany, członkowie wykluczeni z partii
Włamanie na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Wyciekły tajne informacje ?

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

WYBORCA (8 lipca 2021 22:11)
To jest piękne, Siemoniak i panie obok mówią, że gówno PiS-u śmierdzi a ich tylko pachną inaczej.
a co w Tym złego ... (8 lipca 2021 6:54)
Tańczący Prezes WSSE a co w Tym złego kiedyś był przedstawicielem handlowym teraz jest tancerzem ...
Dwa oblicza (7 lipca 2021 12:23)
Cytuję użytkownika: bezstronny
Panie mądry dlaczego tusk wypchnął kobietę z vice prezesa PO i sam zajął jej miejsce.Gdzie jest ta wasza prawożądność o której tak kłamiecie? Gdzie ta równość dla kobiet.Kidawę też zmusiliście do rezygnacji z kandydowania na prezydenta i na jej miejsce wszedł trzaskowski.Wy hiPOkryci!!
Proszę nie zadawać nie wygodnych pytań.TUSK i jego banda woli rozmawiać jak tu rozpier.dolic Polskę.
Antoni (7 lipca 2021 2:17)
Jejku co się stało tej po lewej z twarzą i włosami?
sxsAcsDv (6 lipca 2021 21:43)
szmaty i wycieraczki z PO wzieli sobie agenta SS wysłannik IV RZESZY WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lawinka (6 lipca 2021 18:53)
Jak tam tablice Mendelejewa ? Wojsko korzysta ?
Na serio Pinokio+++++ to powiedzial? (6 lipca 2021 16:38)
Media nie sa od tego, by zadawac trudne pytania opozycji, tylko wladzy. I drugie. Program 500+ wymyslila Ewa Kopacz. Kiedy te popychadlo niemieckie nie klamie? Dzieki Bogu mamy w Polsce TVP, znow by budki podpalali, postrzelal do kombatantow, rodzin z dziecmi, zwolalby bopjowki niemieckie z palkami, potem by przepraszal Rosje, zas TVPO i WSI24 by mowilo o tysiacach faszystow maszerujacych po ulicach Warszawy. NIGDY WIECEJ!! Won za Odre do siebie Tusku!
UP (6 lipca 2021 14:56)
Cytuję użytkownika: Zle zadane pytanie!
Cytuję użytkownika: Krzyś
Gdzie program panie Tusku. Szczekanie na PIS jest od 6 lat.I co ? Wybory w ryj .Donaldzie nie idź tą drogą,powiedz co chcesz zrobić dla Polski bo w Brukseli byłeś przeciwko nam.Popierałeś interesy ,ale nie polskiej stronie.przyjechałeś żeby znowu rozpier,dolić to co udało się odbudować.Gdy wyjeżdżałeś bezrobocie było 11,6 % teraz jest 5,9% Daj pan spokuj .
Nie Donaldzie co chcesz zrobic dla Polski? Tylko niemiecki psie, co chcesz w Polsce zrobić znow dla Niemiec? Stocznie zlikwidowales, chcesz dokonczyc likwidacje Lotu, Poczty Polskiej? Chcesz dokonczyc oddawanie Lotosu Moskwie? merkel znow potrzebuje 50 mld z polskich kieszeni obywateli na ratowanie niemieckich bankow i firm w Grecji? Czy chodzi tylko by zlikwidowac ostatnia bariere do superpanstwa UE i jednosci UE z Putinem? Czy to misja zlikwidowania po raz drugi V4 i przyjazni Polska Wegry?
UP
Mlodzi moga dzis zdecydowac (6 lipca 2021 14:46)
Cytuję użytkownika: Kwasniewski Kalisz
Ja osobiscie ciesze sie ze Tusk wrocil. Stare komuchy sobie przypomnialy jaki jest Tusk. Kwasniewski i Kalisz w rozmowie powiedzili, ze to ruda msciwa kanalia. Mlodzi moga w koncu przekonac sie na wlasne oczy. Kto podzielil narod. I to nie zaczelo sie dzis, wczoraj, to zaczelo sie w 2006 roku od Blekitnego Marszu PO. A tam https://www.salon24.pl/u/citisus/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske Tak sie zaczal przemysl pogardy. Mlodzi moga sie przekonac na walasnej skorze teraz
Czy chca miec twarz polskich Powstancow, bohaterow Polski, czy zdrajcow, rudych msciwych kanalii, ktora tylko ryj sobie wyciera haslami, tolerancji, praworadnosci, demokracji, uczciwosci, mowy milosci, zakopywaniem podzialow. Ruda msciwa kanalia. Owsikowa mlodziez od robta co chceta, chyba jest w szoku, gdy zobaczyla kwintesencje PO, czyli ruda msciwa kanalie Tuska. Wrocil do Polski, a wraz z nim nienawisc.
Kwasniewski Kalisz (6 lipca 2021 14:43)
Ja osobiscie ciesze sie ze Tusk wrocil. Stare komuchy sobie przypomnialy jaki jest Tusk. Kwasniewski i Kalisz w rozmowie powiedzili, ze to ruda msciwa kanalia. Mlodzi moga w koncu przekonac sie na wlasne oczy. Kto podzielil narod. I to nie zaczelo sie dzis, wczoraj, to zaczelo sie w 2006 roku od Blekitnego Marszu PO. A tam https://www.salon24.pl/u/citisus/297599,blekitny-marsz-po-czyli-kto-pierwszy-dzielil-polske Tak sie zaczal przemysl pogardy. Mlodzi moga sie przekonac na walasnej skorze teraz
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Siemoniak  |   Toyota  |  

W środę gramy z Polonią Bytom

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij