Prawo i Sprawiedliwość wraca do Wałbrzycha

Po 7 miesiącach od rozwiązania wałbrzyskich struktur, Prawo i Sprawiedliwość wraca. Przywrócono  członkostwo około 20 działaczom, a już niebawem zostanie ogłoszone, kto został nowym szefem. 

Nowy szef wałbrzyskich struktur PiS ma podać oficjalną listę członków . Jego nazwisko zostanie ogłoszone w przeciągu kilku tygodni. 
 
- Myślę, że taką listę ogłosi nowy szef, który pewnie niebawem pojawi się w Wałbrzychu. Głośno było o rozwiązaniu struktur, więc chcielibyśmy by dotarła też informacja o ich reaktywowaniu. - mówi członek Prawa i Sprawiedliwości, Bogumił Gwoździk. 
 
- Pewnie wydarzy się to w najbliższym czasie, bo coraz więcej osób o to pyta i też jako środowisko wiemy, że jest to konieczne. Kiedy to sie wydarzy i kto będzie kierował - tego nie wiem . Lista osób przywróconych już istnieje. Część osób, która się odwołała od decyzji kierownictwa partii została przyjęta i brała udział w kongresie  Prawa i Sprawiedliwości. To jest lista około 20 osób. - mówi członek Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Macko. 
 
Struktury rozwiązano w styczniu 2021 roku decyzją Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Miało  to związek z wyciekiem nagrań  działaczy PiS,  w których ujawnił się konflikt. Wykluczono wszystkich członków partii.
 
 
Nastąpiło to na  wniosek Pełnomocnika Okręgowego PiS okręgu nr 2 Wałbrzych Michała Dworczyka.
 
Rozwiązanie wałbrzyskich struktur partii to pokłosie afery z nagraniami działaczy PiS. Na nagraniu słychać, jak były doradca wicewojewody Bartłomiej Grzegorczyk i Janusz Czyż (ojczym Kamila Zielińskiego) przekonywali Radosława Łosińskiego, aby ten usunął swój podpis pod petycją przeciwko Zielińskiemu.
 
Czego ty człowieku, k…, prowokujesz – słychać na nagraniu Janusza Czyża. – nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? 
 
Jeden dał ci pracę, drugi może ci ją odebrać - dodaje Grzegorczyk.
 
Nagraną rozmowę Radosław Łosiński przekazał lokalnej telewizji kablowej, sprawą zajęły się ogólnopolskie media. 
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno