Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomóż potrzebującym

Akcja charytatywna Szlachetna Paczka odbędzie się dopiero zimą ale to inicjatywa na tak szeroką skalę, że już teraz zaczynają się przygotowania. Poszukiwani są przede wszystkim wolontariusze. Zobacz jak dołączyć do akcji.

Szlachetna Paczka to jeden z programów społecznych realizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Przyświeca im Idea Mądrej Pomocy, dążą do tego by ludzie byli w stanie samodzielnie rozwiązywać swoje problemy, radzić sobie z wyzwaniami oraz realizować swoje marzenia. Nazywają to mentalnością wędkarza. Każda rodzina czy każdy nasz podopieczny są różni i wymagają indywidualnego podejścia.
 
Wolontariusze docierają do osób, które podejmują nierówną walkę z przeciwnościami losu, pracują z nimi, a Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W zeszłej edycji  w naszym regionie udało się wydać ponad 800 pączek na łączną kwotę 200.000 zł
 
 
Obecnie rusza 21 edycja projektu i poszukiwane są osoby chętne do niesienia pomocy. Sam Wolontariat można opisach w trzech punktach:
 
1. Robienie czegoś dobrego - bo drużyna SuperW ma bardzo konkretny wpływ na los paczkowych rodzin
2. Poznawanie nowych ludzi - bo działamy drużynowo i tworzymy piękną społeczność
3. Własny rozwój - bo Wolontariusze uczą się nowych umiejętności w praktyce, biorą udział w różnych warsztatach i szkoleniach, a zdobytymi doświadczeniami mogą zabłysnąć w CV.
 
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w zmienianiu świata wyślij zgłoszenie na www.superw.pl. Skontaktować się można również przez FB fanpage Szlachetna Paczka rejon Boguszów-Gorce lub pod numerem telefonu 795417884.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno