Wyprawki od RWS Biały Kamień-Konradów

Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów kolejny raz zorganizowała wyprawki szkolne dla dzieciaków ze swojej dzielnicy. Obdarowano ponad setkę uczniów i uczennic.

- W tym roku Rada Wspólnoty Samorządowej wraz z przyjaciółmi przygotowała sto dziesięć wyprawek. Rozdamy je w czterech turach z powodu ciągłego zagrożenia koronawirusem, a także z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz. Zapraszamy mniejsze grupy i jest to bezpieczne zarówno dla nich, jak i dla nas - mówi przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów Ryszard Nowak.
 
W ramach wyprawki dzieciaki dostają plecaki, piórniki, zestaw zeszytów i bloki rysunkowe. W zamian obiecują, że zrobią z nich dobry użytek i będą się pilnie uczyć. Na rozdanie wyprawek przynoszą świadectwa i dyplomy na dowód, że spełniły obietnice.
 
- Nauka poszła mi bardzo dobrze, mam świadectwo z czerwonym paskiem. Zdobyłam też drugie miejsce w konkursie plastycznym i trzecie miejsce w matematycznym - mówi Oliwia.
 
- Ja wygrywałam konkursy plastyczne i wygrałam też wyścig rowerowy - dodaje Lena.
 
 
- Mieli piętnaście miesięcy przerwy w nauce stacjonarnej, ale uczniowie pokazali, że potrafią i chcą się uczyć, mimo że do szkoły nie chodzili. Wytrzymali nauczyciele i rodzice, wszyscy zdali ten rok na "szóstkę z plusem" - mówi Ryszard Nowak.
 
RWS w ten sposób wspiera i nagradza zdolne dzieciaki ze swojej dzielnicy już od wielu lat a Prezydent Wałbrzycha chwali społeczników za ich inicjatywę.
 
- Rady Wspólnoty Samorządowej są właśnie po to. Z tego powodu wybieraliśmy je kilkanaście dni temu. Tradycja działalności tej rady jest wieloletnia. Członkowie pod kierownictwem pana Ryszarda Nowaka potrafią zebrać od osób z dużą wrażliwością dary na wyprawki i innego rodzaju dowody sympatii także w okresie mikołajkowym. Chodzi o to, aby wspólnota skupiona wokół Rady miała poczucie, że może na kogoś liczyć - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Jak wspomniał Prezydent, akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie od osób, które dzielą się dobrem z Radą Wspólnoty Samorządowej. Warto dodać, że miasto finansuje podstawowe potrzeby RWS-ów ale zadaniem członków jest także pozyskiwać wsparcie z zewnątrz i integrować lokalną społeczność.
 
- To są Kopalnia w Bartnicy, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, pani senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, posłanka Katarzyna Mrzygłocka, pan Grzegorz Drzewiecki. Im i wielu innym serdecznie dziękuję, bo mocno się do tego przysłużyli - mówi Ryszard Nowak.
 
 
Działalność rady chwalona jest także przez mieszkańców dzielnicy, którzy korzystają z różnych aktywności oferowanych przez wspólnotę.
 
- Oceniam to bardzo dobrze. Pan Rysiu co roku robi wyprawki dla dzieci. Ja i córka jesteśmy bardzo zadowolone. Każdy radny powinien być jak pan Ryszard - mówi Danuta.
 
- Jesteśmy tutaj pierwszy raz i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona. Zestawy dla dzieci są naprawdę super. Plecaki są naprawdę solidne i jest dużo dodatków. Jestem bardzo zadowolona - mówi Patrycja.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno