Wałbrzyski rap: Aro Zapomniane Melodie (recenzja)

Aro – niegdyś jeden z filarów wałbrzyskiego rap podziemia i  autor 5 solowych płyt wraca z nową, szóstą produkcją. Kilka tygodni temu ukazał się nowy album „Zapomniane Melodie”

Aro - wbrew pozorom, nie jest znany jedynie z hitu „Ken i Barbie” (co zresztą celnie obśmiewa w singlowym utworze „Co to za ziomson”). Wiele lat temu tworzył  podwaliny pod wałbrzyską scenę hiphopową. Był organizatorem koncertów, nagrywał lokalnych raperów w swoim domowym studio i współpracował m.in. z Kazikiem i Mezo. 
 
O czym jest nowa płyta? Przede wszystkim, to powrót do korzeni hip hopu. Usłyszymy na niej jedynie klasyczne produkcje. Aro w swoich tekstach wraca do „magicznych lat 90”. Autor wymienia ulubione filmy, ale rapuje też o miejscach w Wałbrzychu, z którymi jest związany wspomnieniami (pomaga mu w tym jeden z gości, również wałbrzyski raper-Kulas). Są też kawałki m.in. o zakładaniu firmy w Polsce i tym, że życie ludzi przeniosło się do sieci. Nie mogło zabraknąć też numeru o rajdach, których Aro jest wielkim fanem. 
 
Można śmiało powiedzieć, że jest to jego najlepsza technicznie płyta. Zarówno bity, które w większości sam stworzył, jak i flow są na bardzo wysokim poziomie. Aro odpowiada również za cały proces nagrywania i miksowania produkcji. Wśród gości warto wspomnieć o ekipie Hurragun, która z racji na oldschoolowe brzmienie idealnie wpisuję się w cały koncept albumu. 
 
Do tej pory ukazały się 3 teledyski promujące album. Za ich produkcję również odpowiada Aro. Cały proces powstawania płyty możemy zobaczyć we vlogach na jego kanale yt. 
 

 
 
Płyta w całości dostępna jest w serwisach streamingowych ( m.in. youtube i spotify). Można ją tez nabyć w wersji fizycznej bezpośrednio u rapera na jego fanpage tutaj
 
Czy produkcja spodoba się nowym odbiorcom, wychowanym na innym brzmieniu?  Trudno powiedzieć, ale raczej jest to album skierowany do tych, którzy z sentymentem wspominają złotą erę rapu. Ci z pewnością się nie zawiodą, gdyż jest to bardzo solidna pozycja. 
 
P.Mistrzak
foto: fb Aro
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno