Piknik charytatywny dla Adrianka

Już w niedzielę odbędzie się piknik, podczas którego będzie można pomóc  choremu Adrianowi. Odbędzie się on w świebodzickiej hali OSIR ul. Mieszka Starego 6. 

Ostra białaczka limfoblastyczna odbiera życie 7-letniego chłopca. Sytuacja jest krytyczna – wszystkie refundowane metody leczenia zostały wyczerpane, a rak nie odpuszcza. Została ostatnia nadzieja – terapia CAR-T Cells warta ponad 1,3 mln zł. 

 

Na ludzi, którzy będa uczestniczyć w pikniku czekać będzie wiele atrakcji m.in popcorn , wata cukrowa, malowanie twarzy, ozdoby z balonów, stoisko z ciastem i kawą oraz loteria fantowa. 

 

Można również uczestniczyć w licytacjach, na których wystawione jest wiele ciekawych przedmiotów. Między innymi ubrania, plecaki, maskotki, vouchery i jedzenie. Link znajdziesz tutaj

 

Pierwsze problemy Adriana pojawiły się we wrześniu 2016 roku. W marcu 2017 roku  padła diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

Choroba okazała się bardzo oporna na leczenie, komórki nowotworowe wciąż były aktywne. Oprócz chemioterapii konieczne było wdrożenie dodatkowego leku (..). 

W końcu białaczka zaczęła się cofać. Wkrótce lekarze zdecydowali, że Adrian kwalifikuje się do przeszczepu, który odbył się 8 lutego 2018 roku. Synek zaczął szybko stawać na nogi, jego wyniki poprawiły się, wyszliśmy ze szpitala i pojawialiśmy się w nim tylko na wizyty kontrolne. Najpierw co tydzień, później coraz rzadziej. Wszystko wskazywało, że choroba została pokonana. Niestety – rak dał nam 3 lata względnego spokoju, po czym znowu wymierzył kolejny, bardzo silny cios w naszą stronę… - pisze mama chłopca. 
 

Zostało leczenie ostatniej szansy – CAR-T Cells, które w dużym skrócie polega na przeprogramowaniu krwi w taki sposób, aby organizm nauczył się walczyć z białaczką. Leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej.

Niestety – nie jest refundowane, a jego cena to ponad 1,3 mln zł! 
 
Rozpoczął się wyścig z czasem, dlatego stąd, z oddziału onkologii, proszę Was o pomoc. Adrian ma dopiero 7 lat, przed sobą całe życie... - pisze mama Adriana. 


Link do zbiórki znajdiesz TUTAJ
opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno