Wakacyjna przygoda w Głuszycy

W programie głuszyckich zajęć wakacyjnych 2021 oprócz zajęć integracyjnych, plastycznych, biblioterapeutycznych czy sportowych  jest wiele wyjazdów do atrakcji turystycznych na terenie Dolnego Śląska.

Okres wakacyjnego wypoczynku do doskonała okazja do poznania ciekawych miejsc, zawarcia nowych przyjaźni, ciekawych zajęć rozwijających zainteresowania, wesołych zabaw i aktywności sportowej- taki cel przyświeca organizacji zajęć wakacyjnych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy.

 

Zajęcia są dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca i podzielone są na dwa dwutygodniowe turnusy, które razem trwają od 5 do 30 lipca.

 

W pierwszym tygodniu zajęć dzieci odwiedziły już Podziemne Miasto Osówka, Minieuroland w Kłodzku oraz Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Drugi tydzień pierwszego turnusu rozpoczęto od zwiedzania Zamku Czocha. 
 
 
Dzieci otrzymały pakiet materiałów i będą mogły skorzystać z gry terenowej na Rynku  we Wrocławiu. Zaplanowano także m.in. zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra i wycieczki piesze po okolicy. 
 
W czasie drugiego turnusu zajęć  młodzi głuszyczanie odwiedzą Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Muzeum Motoryzacji Topacz, Kolejkowo we Wrocławiu, a także Lapońską Wioskę Kalevala w Karpaczu i Wioskę Indiańską Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim. Przy sprzyjającej pogodzie uczestnicy zajęć  skorzystają również z wypoczynku na obiekcie kąpielowym w Głuszycy. 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno