Menu

Płatności zbliżeniowe już działają w autobusach

Zapowiadane od kilku tygodni płatności zbliżeniowe w autobusach już działają. Wprawdzie jeszcze nie we wszystkich, ale to kwestia paru dni, by każdy pasażer mógł zapłacić za przejazd kartą lub telefonem.

Płatności zbliżeniowe już działają w autobusach
Pod naszym artykułem o kierowcach autobusów, którzy nie mają obowiązku wydawania reszty, pojawiło się wiele komentarzy od mieszkańców. Narzekali między innymi, że w naszym mieście zdarzają się problemy z zakupem biletów po godzinach pracy punktów dystrybucji i oprócz aplikacji na smartfony, nie ma innych alternatyw. Właśnie pojawiła się nowa metoda płatności - terminale zbliżeniowe.
 
- Nasi technicy zamontowali je w prawie 30 autobusach. To bardzo przystępna i bezpieczna forma dokonywania opłaty za przejazd. Już nie trzeba mieć gotówki, wyliczonej kwoty. Wystarczy wybrać właściwą opcję na wyświetlaczu, przyłożyć kartę lub smartfon i po autoryzacji transakcja zostaje zaakceptowana - mówi Mariusz Kacała, główny specjalista ds. kontroli w Dziale Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM.
 
 
Terminale, które zainstalowano już w autobusach działają i można z nich korzystać. Z informacji ZDKiUM wynika, że już w poniedziałek każdy pojazd powinien być wyposażony w urządzenie. Również kontrolerzy będą mieli szybki dostęp do informacji o zakupionych biletach.
 
 
W terminalach można nabyć bilety godzinne w cenach 1,60 zł i 3,20 zł oraz całodobowe za 6 zł i 12 zł. Urządzenia obsługują płatności kartami zbliżeniowymi oraz smartfonami z funkcją NFC w systemach Apple Pay i Google Pay.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kazik (24 lipca 2021 20:08)
Cytuję użytkownika: Dzień dobry
ja bym wprowadził barter w autobusach.
Zamontuj se w dupie
Kasa (23 lipca 2021 23:24)
Kolejne gowno
Dzień dobry (21 lipca 2021 13:04)
ja bym wprowadził barter w autobusach.
Meg23 (20 lipca 2021 9:07)
To jest nieprawda, że działają. Wczoraj jechałam autobusem nr 50 około godziny 16,35 i na wyświetlaczu widniało "tylko gotówką" nie można było zapłacić kartą. Zero drobnych (awaryjna sytuacja), 100 zł w portfelu, kierowca nie wyda i jak dojechać do domu ? Pozostaje taxi.
Prezydent doktor (19 lipca 2021 20:51)
Cytuję użytkownika: Prezydent doktor
Cytuję użytkownika: Bus
Cytuję użytkownika: Bush
A kolejne pieniądze wydane w smietnki
Szkoda że mamusia po porodzie nie wydała cię do śmietnika Tak bolą cię nowości? Pewnie jesteś starym Mocherem i nauczyli cię tylko na pedofilską tacę dawać
Stwierdzam że jesteś prymitywem
Jesteś krokietem zmielony
Prezydent doktor (19 lipca 2021 15:18)
Cytuję użytkownika: Bus
Cytuję użytkownika: Bush
A kolejne pieniądze wydane w smietnki
Szkoda że mamusia po porodzie nie wydała cię do śmietnika Tak bolą cię nowości? Pewnie jesteś starym Mocherem i nauczyli cię tylko na pedofilską tacę dawać
Stwierdzam że jesteś prymitywem
Janek (19 lipca 2021 12:23)
Badziewie
Emeryt dyplomowany (18 lipca 2021 16:23)
Cytuję użytkownika: Ja
Cytuję użytkownika: kanar
Cytuję użytkownika: Patrycja
A skąd będzie wiadomo, że zapłaciłam za bilet? Jakaś informacja będzie czy jak? Będą wydawane bilety z tego czegoś? Bo jakoś tego nie widzę, żeby udostępniać np moja kartę kontroli czy zapłaciłam za bilet. Ktoś się orientuje jak to wygląda?
Tym wpisem się rozśmieszyłaś. Wstyd dla takich jak ty.
A dlaczego się ośmieszyła? Bez przesady, nie wszyscy codziennie jeżdżą komunikacja miejską, żeby się w tym orientować co i jak. Osmieszyleś to się ty
A gdzie będzie informacja o godzinie skasowania? Bo się boję by nie przekroczyć 1godziny dozwolonej jazdy. Ja uczciwy radziecki człowiek.
... (18 lipca 2021 13:35)
Cytuję użytkownika: Mariusz
W Dublinie na przykład, kierowcy też nie wydają reszty (bo nie ma na to czasu), ale jak sprzedają bilet, to wbijają do urządzenia ile klient dał gotówki i oprócz biletu drukuje się kwit z kwotą reszty. Można tym kwitem zapłacić za kolejny bilet, lub podejść do biura przewoźnika albo poczty i wymienić go na gotówkę. Da się ?
A ile kierowca zarabia w Dublinie, a ile w Wałbrzychu. Jakie są autobusy tam, a jakie tutaj. I jakie jest społeczeństwo tutaj, a tam. Porównanie dla ludzi z IQ poniżej normy. W Barcelonie wszystkie autobusy mają klimatyzację, a tutaj jeden autobus zresztą nawet nie miasta. Więc o czym my mówimy. Szelemiej sprzedał komunikację, a spece że Zdiku z slimokiem Kacala na czele udaja ze cos robia. Ceny biletow w Walbrzychu, a jakie ceny we Wrocławiu.
Ja (18 lipca 2021 9:18)
Za każdy bilet kupiony kartą płatniczą będzie naliczana prowizja dla banku
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Górnik wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Fajnie wygląda... szczególnie z góry

Decka znów na deskach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij