Tężnia solankowa droższa niż zakładano

Tężnia solankowa w Parku Sobieskiego będzie droższa niż zakładał projekt złożony w Budżecie Obywatelskim. Miasto dołoży 300 tys. zł. do inwestycji. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku.

Projekt z Budżetu Obywatelskiego zakładał koszt na poziomie pół miliona złotych. Niestety po przetargu okazało się, że to nie wystarczy.
 
- Faktycznie stało się tak, jak dzieje się często przy projektach, które powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt na etapie składania wniosku był niedoszacowany. Doliczając koszty robót przygotowawczych i prac projektowych okazało się, że koszt całościowy to około 800 tysięcy złotych, stąd zmiana w budżecie i przesunięcie w tym roku środków planowanych na remont parku na Piaskowej Górze i Skweru Sybiraków, właśnie na tężnię solankową w Parku im. Jana III Sobieskiego - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
 
Od razu należy uspokoić mieszkańców Piaskowej Góry, czekających na remont swojego parku. Ta inwestycja, mimo zabrania w tym roku środków, nie jest zagrożona.
 
- W sierpniu powinniśmy mieć gotowe projekty na modernizację obu parków, czyli Skweru Sybiraków i parku wzdłuż ul. Głównej. Zakładamy, że we wrześniu ruszy przetarg, więc działamy, budujemy i remontujemy - zapewnia Edward Szewczak.
 
Rewitalizacja parków na Piaskowej Górze zostanie zrealizowana z budżetu miasta na przyszły rok. W przypadku tężni solankowej lada dzień ma zostać podpisana umowa z wykonawcą a zakładany czas realizacji to maksymalnie 6 miesięcy. Jest zatem szansa, że tężnia zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.
 
plr
foto: archiwum / Projekt: MZ Studio R. Szymański
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno