Menu

Tężnia solankowa droższa niż zakładano

Tężnia solankowa w Parku Sobieskiego będzie droższa niż zakładał projekt złożony w Budżecie Obywatelskim. Miasto dołoży 300 tys. zł. do inwestycji. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku.

Tężnia solankowa droższa niż zakładano
Projekt z Budżetu Obywatelskiego zakładał koszt na poziomie pół miliona złotych. Niestety po przetargu okazało się, że to nie wystarczy.
 
- Faktycznie stało się tak, jak dzieje się często przy projektach, które powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt na etapie składania wniosku był niedoszacowany. Doliczając koszty robót przygotowawczych i prac projektowych okazało się, że koszt całościowy to około 800 tysięcy złotych, stąd zmiana w budżecie i przesunięcie w tym roku środków planowanych na remont parku na Piaskowej Górze i Skweru Sybiraków, właśnie na tężnię solankową w Parku im. Jana III Sobieskiego - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
 
Od razu należy uspokoić mieszkańców Piaskowej Góry, czekających na remont swojego parku. Ta inwestycja, mimo zabrania w tym roku środków, nie jest zagrożona.
 
 
- W sierpniu powinniśmy mieć gotowe projekty na modernizację obu parków, czyli Skweru Sybiraków i parku wzdłuż ul. Głównej. Zakładamy, że we wrześniu ruszy przetarg, więc działamy, budujemy i remontujemy - zapewnia Edward Szewczak.
 
Rewitalizacja parków na Piaskowej Górze zostanie zrealizowana z budżetu miasta na przyszły rok. W przypadku tężni solankowej lada dzień ma zostać podpisana umowa z wykonawcą a zakładany czas realizacji to maksymalnie 6 miesięcy. Jest zatem szansa, że tężnia zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.
 
plr
foto: archiwum / Projekt: MZ Studio R. Szymański
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (7 września 2021 9:57)
Że tez nikt nie zrozumiał przesłania Romka.Po co nam zakłady pracy w Wałbrzychu, skoro możemy pojechać na szparagi, wrócić, pochodzić koło tężni,powspinać się na ściance i tak utrzymać formę do wiosny.A na wiosnę-szparagi...Jeszcze jedno, zawsze noś przy sobie latarkę bo przy tym eko-oświetleniu miasta możesz nie trafić do domu.
Polus (26 lipca 2021 15:06)
Dlaczego my polacy mmamy płacić z podatkow na jakies głupoty i to z walbrzycha przeciesz tam mieszkaja idioci wybrali sobie Romusia to maja
up (19 lipca 2021 8:13)
Cytuję użytkownika: Pan Niemiec zainwestowal z 2 mln w Campus Niemcy
Cytuję użytkownika: Niemcy doja ciemnych Polaczkow rekami pieskow PO
Cytuję użytkownika: no no no.... tak bywa ze sa niedoszacowane
Swego czasu byla niedoszacowana scianka wspinaczkowa. Oszacowano ja na 1 mln. Okazalo sie za malo. Wiec boski Roman dolozyl z budzetu z naszych kieszeni... drugi milion. I tak oto rozplynely sie nasze 2 miliony i scianka wspinaczkowa. Moglo nie byc 1 miliona, ale dzieki Romusiowi wyplynely z naszych kieszeni 2 mln. Kolejne 3 mln rozplynely sie w remoncie stadionu na Nowym Miescie. Wstawione ogrodzenie to nie wiecej niz 50 tys. a gdzie reszta 3 mln? Znajomi krolika przytulili. Romek to slup.
Wybory kopertowe dla wszystkich Polakow w calej Polsce kosztowaly 70mln? No skanddal!! Lemingi w szoku? HIT HITOW UWAGA: To mówicie, że Urząd Miasta Warszawy za 100 mln zł na 6 lat wynajmie biurowiec od niemieckiej spółki z grupy @commerzbank? Gdzie Prezes Manfred Knof pracował dla Fundacji Konrada Adenaera, która to jest partnerem @Campus_Polska Rafała Trzaskowskiego? ????
W zamian sługa niemiecki Trzaskowski wynajal za 100 mln z kieszeni Polakow biura w firmie Pana Niemca. Mimo ze w Warszawie sa tansze biura. Dzis pacholki niemieckie wyprowadzaja pieniadze Polakow tylko z samorzadow do kieszeni Niemcow. Za Tuska bylo to na wieksza skale. Zamykane stocznie, Lot, Poczta Polska, 50 mld na ratowanie niemieckich firm i bankow w Grecji. Boze chron Polske przed zdrajcami i niemieckimi psami z PO i przed ciemnota, ktora na nich glosuje. Wyborcom daj im prosze rozum.
up
Krystryna (17 lipca 2021 20:00)
A ja się nie zgadzam na przesuniecie środków na tężnie. Park Sybiraków jest w tragicznym stanie, alejki w rozsypce, można połamać nogi, plac betonowy podmokły. Chodzi tam bardzo dużo ludzi, dzieci z całej Piaskowej Góry. Nic innego tu nie ma. Z parku Sobieskiego można korzystać i tężnie mogą poczekać.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (17 lipca 2021 15:47)
dla turystów i dla nas buraki wiecie co o jest budżet obywatelski jeszcze wieża widokowa tam będzie
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (17 lipca 2021 15:47)
dla turystów i dla nas buraki wiecie co o jest budżet obywatelski jeszcze wieża widokowa tam będzie
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (17 lipca 2021 15:37)
Tężnia solankowa w Parku Sobieskiego będzie droższa niż zakładał projekt złożony w Budżecie Obywatelskim. Miasto dołoży 300 tys. zł. do inwestycji. Obiekt ma powstać jeszcze w tym roku Eurostat: Inflacja w Polsce najwyższa od 20 lat. A i tak Inflacja w Polsce wyniosła w kwietniu 5,5 proc. rok do roku - podał w środę Eurostat. jebac ten pis złodzeje
ceny w gorę inflacja (17 lipca 2021 13:38)
Niestety kto robi zakupy albo kupuje usługi, wie jak wszystko poszło w górę, inflacja PiSowska wszystko zniszczy.
Księgowy (17 lipca 2021 12:23)
Na poparcie moich domysłów ukazał się w poskojęzycznej gazecie dla Polaków ciekawy artykuł o unijnym pakiecie klimatycznym ,,Fit for 55" w którym opisano co ciekawe szczerze najbliższą przyszłość mieszkańców UE, czyli: Ubóstwo , koniec luksusów - wszystko na rzecz ,,ratowania klimatu". Przy czym świnie brukselskie i ich lokalni wykonawcy/kapo jak Szełemej itp- będą się pławić cynicznie w luksusie: https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8210663,komisja-europejska-fit-for-55-ke-emisja-co2-pr
Księgowy (17 lipca 2021 0:44)
Cytuję użytkownika: na c**j
komu, ta tężnia potrzebna!. Pieniądze ( jakiekolwiek ) należy przeznaczyć na; doświetlenie ulic, bo po instalacji superrenergooszczędnych /alternatywnych :))))/ źródeł zamieszania, tfy, oświetlenia. Ciemno jak w czterech literach afroamerykanina. Zima też nadejdzie. A ekołąki nie wykoszone. A śniegu może najebać. A szałamai / instrumentu dęto-znanego /juś nie będzie. Śkońćy kadencję....
Bo docelowo w Wałbrzychu ma nie być Polaków. Ma być obwodnica, tężnia, fontanna, zero emisji- ale nie Polacy. Kiedy się wreszcie w tym połapiecie, czy to takie trudne?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Kolejne pobicie: 16-latkowie skopali rówieśnika

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij