Boguszów musi oddać 600 tys. zł.

600 tysięcy złotych będzie musiał oddać Boguszów Gorce Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Gmina nie zrealizowała projektu, na który otrzymała dotację z funduszy europejskich.

Chodzi o projekt  pn. „Ograniczenie niskiej emisji na terenie miasta Boguszów-Gorce poprzez budowę systemu zarządzania energią, drogi rowerowej oraz obiektów P&R wraz z modernizacją systemu oświetlenia drogowego”. Termin realizacji projektu upłynął  18.02.2019 r.
  

Kwota dofinansowania wynikająca z umowy o dofinansowanie projektu to kwota 2.613.925,17 zł, z tym zastrzeżeniem, że nie cała kwota dofinansowania została wypłacona Beneficjentowi. W zakresie określenia kwoty środków przypadających do zwrotu zostało wszczęte z urzędu przez Gminę Wałbrzych postępowanie administracyjne. Akta postępowania zostały przekazane do Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - informuje Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej.  


 Chodzi o kwotę około 600 tysięcy złotych, które Boguszów Gorce będzie musiał zwrócić. 

- Nie mamy już szans się odwołać od tej decyzji, ona jest ostateczna. Te pieniądze do Aglomeracji Wałbrzyskiej zwrócić z budzetu gminy musimy - mówi w rozmowie z Radiem Wrocław  burmistrz Boguszowa Gorc, Sylwia Dąbrowska.

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno