Pokłady dobrej zabawy w Starej Kopalni

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Wałbrzyskie instytucje kultury przygotowały bogatą ofertę ciekawych zajęć. Dziś sprawdzamy, co ma do zaoferowania Stara Kopalnia.

Górnictwo, które przez setki lat stanowiło podstawę funkcjonowania całego regionu, zniknęło. Stara Kopalnia dba jednak o to, byśmy nie zapomnieli o swoim dziedzictwie, dlatego cała oferta wakacyjna skupia się wokół poznawania historii i pielęgnowania górniczych tradycji.
 
- W tym roku przygotowaliśmy bardzo aktywną ofertę na wakacje. Są gry terenowe zmuszające do pobiegania po naszym obiekcie, by poznać maszyny, które się tu znajdują. Odkrywamy zakamarki naszej kopalni. Ofertę kierujemy zarówno do grup zorganizowanych, jak i indywidualnych osób. Rodziny z dziećmi zapraszamy na Rodzinne Piątki - zachęca Justyna Meissner, specjalista ds. edukacji w Starej Kopalni.
 
 
- Czy wiedzą państwo cóż za urządzenie trzymam w ręku? Jeżeli nie, to serdecznie zapraszam na nasze zajęcia edukacyjne podczas wakacji. Na różnorakich zajęciach i grach terenowych dowiecie się, co działo się w kopalni, skąd wziął się węgiel, jakie maszyny wykorzystywano, a także o geologii i archeologii naszego regionu wałbrzyskiego. Serdecznie zapraszamy na Pokłady Dobrej Zabawy - mówi Radosław Kapciak, asystent w Muzeum Przemysłu i Techniki.
 
 
Ciekawe wydarzenia będą odbywały się przez całe lato. Co nas czeka w najbliższym czasie?
 
- Zapraszamy w najbliższą sobotę na zwiedzanie w ciągu dnia a wieczorem na Kino Plenerowe Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Tym razem będzie można zobaczyć film Quentina Tarantino "Pulp Fiction". Również w sobotę odbędzie się kolejna edycja Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. To wydarzenie organizujemy w każdą sobotę wakacji bo cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów - mówi Marta Wróbel, kierownik działu marketingu i promocji.
 
 
Ponadto w każdą niedzielę w ramach Letniej Akcji Kulturalnej odbywają się pokazy spektakli Teatru William Es. Wkrótce rozpocznie się także seria koncertów, a rozpocznie ją Kortez już 28 lipca. Pełną ofertę Starej Kopalni znajdziecie na stronie internetowej instytucji oraz na Facebooku.
 
 
 
plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno