Groził pobiciem i podpaleniem

Był skonfliktowany z lokatorami, dlatego włamał się do pomieszczenia gospodarczego, a następnie wykradł z niego kanister z paliwem i zagroził jednemu z mieszkańców pobiciem oraz podpaleniem motorowerów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia.

21-latek został zatrzymany itrafił do aresztu na 3 miesiące. 
 
 
Cała sytuacja miała miejsce  przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach. Mieszkańcom nie podobało się, że mężczyzna od dłuższego czasu zamieszkuje na strychu budynku. Żądali aby go opuścił. 21-latek nie chciał się na to zgodzić. W ramach odwetu postanowił włamać się do pomieszczenia gospodarczego i wykraść z niego kanister z paliwem. Następnie zagroził jednemu z lokatorów pobiciem oraz podpalaniem znajdujących się tam jednośladów. Spłonąć mógł jednak cały budynek.
 
49-latkowi na szczęście udało się zapobiec wznieceniu ognia. Sprawca jednak uciekł. Wtedy to mieszkańcy wezwali  policjantów, którzy chwilę później - po krótkich poszukiwaniach - zatrzymali 21-latka. Młody boguszowianin znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko pół promila w organizmie.
 
Podejrzany może teraz trafić za karty więzienia na 10 lat.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno