Policyjny pościg i pijani za kółkiem

Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy - teraz 32-latek może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. W miniony weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców. 
 

Mundurowi po godzinie 4-tej nad ranem, na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach chcieli skontrolować 32-letniego kierowcę. Ten jednak nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Tym razem policyjny pościg nie trwał długo, wałbrzyszanin został zatrzymany po kilku minutach. Mężczyzna był trzeźwy, jak się okazało, nie miał prawa jazdy. 

- W przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

W miniony weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców.  W piątek w Boguszowie-Gorcach na ul. Szkolnej wpadł 62-latek - miał 1,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 
 
W sobotę przed godziną 9:00 funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki zatrzymali na ul. 11 Listopada 28-letniego wałbrzyszanina. Alkomat pokazał 0,67 promila.
 
Kolejny zatrzymany to 22-latek z Wałbrzycha. "Rekordzista weekendu" miał 1,74 promila. 
 
W sobotni wieczór funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili również akcję „Trzeźwość”. W ciągu kilku godzin przebadali na zawartość alkoholu 149 kierujących, tym razem wszyscy byli trzeźwi.
 
Niedziela to kolejni zatrzymani pijani kierowcy. Po godzinie 15:00 policjanci drogówki na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach kontrolowali 32-latka. Wałbrzyszanin miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.  Po godzinie 22:30 w ręce policjantów wpadł  nietrzeźwy 44-latek. Mieszkaniec Wałbrzycha miał 0,67 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy, muszą sie liczyć z wysoką grzywną. W więzieniu mogą spędzić nawet dwa lata.
 

adm
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno