Noblistki w Książu (FOTO)

W piątek 16 lipca w urzekającej scenerii Zamku Książ w Wałbrzychu odbył się pierwszy dzień Festiwalu Góry Literatury, w ramach którego gościliśmy aż dwie noblistki: Ambasadorkę Wałbrzycha, Olgę Tokarczuk oraz Swietłanę Aleksijewicz, białoruską pisarkę i dziennikarkę.

Wyświetl galerię 1/40
„Kocham Cię Wałbrzychu” –tymi słowami Olga Tokarczuk  rozpoczęła Festiwal, którego jest inicjatorką i gospodarzem. Przybyli goście mogli wysłuchać emocjonującej debaty „Feminizm, gender i inne potwory” prowadzonego przez Magdalenę Środę z udziałem Katarzyny Kasi, Beaty Kozak, Katji Meier.  Kolejny panel dotyczył rozmowy Justyny Czechowskiej z Lisą Palmes, Lotharem Quinkensteinem, Maryną Szodą  czyli z „tłumaczami światów Olgi Tokarczuk”. Na zakończenie Karolina Kuszyk przeprowadziła wciągającą dyskusję o z niemiecką pisarką Roswithą Schieb o „Historii wzajemności”.
 
„Festiwal Góry Literatury” współcześnie urósł do rangi międzynarodowego festiwalu literackiego, a dzięki obecności wielu zagranicznych osobowości, jest już dzisiaj rozpoznawany na całym świecie.
 
 
foto: użyczone / Zamek Książ w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno