Nowe miejsca szczepień w Świdnicy
W związku z bardzo dużym spadkiem zainteresowania szczepieniami, od dziś (środa, 21 lipca) szczepienia odbywać się będą w Centrum Usług Medycznych Eskulap przy ul. Zamenhofa. W każdą sierpniową niedzielę w rynku zaparkuje autobus, w którym będzie możliwość zaszczepienia się, bez wcześniejszej rejestracji.
 
Od 14 maja w świdnickim punkcie szczepień podano ponad 15 tysięcy dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi, 11 405 firmy Pfizer, 1 780 Moderny oraz  1 858 Johnson & Johnson. Zarejestrowanych w lipcu na pierwszą dawkę jest jeszcze około 300 osób.

Według ostatnich danych z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w pełni zaszczepionych świdniczan przeciwko COVID-19 jest ponad 20 tysięcy osób, co stanowi 36,07%.
 
W związku z bardzo dużym spadkiem zainteresowania szczepieniami, od dziś (środa, 21 lipca )odbywać się będą one w Centrum Usług Medycznych Eskulap przy ul. Ludwika Zamenhofa 47.
 
Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do soboty, zgodnie zaplanowanym harmonogramem. Zarejestrować się można dzwoniąc na dotychczas działającą specjalną infolinię 74/ 66 22 779. 
 
- Decyzja o przeniesieniu punktu szczepień z lodowiska do przychodni podyktowana jest coraz mniejszym zainteresowaniem szczepieniami. Nie wykluczamy jednak, że w przypadku zwiększenia liczby chętnych, szczepienia  wykonywane będą w innym, większym obiekcie – mówi dyrektor Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Jacek Budziszewski.
 
Urząd Miejski w Świdnicy, przy udziale Centrum Usług Medycznych Eskulap od niedzieli, 1 sierpnia uruchamia Punkt Szczepień Mobilnych przy Powszechnym Punkcie Szczepień.

W każdą sierpniową niedzielę w rynku zaparkuje autobus, w którym będzie możliwość zaszczepienia się, bez wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. 


opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno