Piłkarskie talenty szkolą się w Wałbrzychu

Naszym piłkarzom na Euro poszło, delikatnie mówiąc nie najlepiej. W poszukiwaniu nowych talentów PZPN organizuje Akademię Młodych Orłów, której letnia edycja właśnie gości w Aqua Zdroju.

Wyświetl galerię 1/14
Wałbrzyski kompleks sportowy wybrano na letnie zgrupowanie obiecującej piłkarskiej młodzieży. W te wakacje gościć będziemy ponad 300 zawodników i zawodniczek kategorii U12 i U14, którzy szkolą się pod okiem profesjonalnych trenerów.
 
- Kilka miesięcy temu mieliśmy wizytację testową przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy sprawdzali nasze obiekty sportowe i hotelowe. Podjęli decyzję, że Aqua Zdrój spełnia wszelkie wymagania, a są one bardzo wygórowane. Zadecydował fakt, że mamy wszystko w jednym miejscu, halę sportową, basen, hotel i boiska - mówi Rafał Palonek, dyrektor ds. sprzedaży w Aqua Zdroju.
 
 
Na zgrupowania zapraszana jest utalentowana grupa młodzieży, spośród której w przyszłości wyławiani będą reprezentanci Polski zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.
 
- Akademia powstała w 2014 roku. Warto wspomnieć, że spośród wszystkich uczestników dotychczasowych zgrupowań, ponad 100 osób zagrało w różnych reprezentacjach, a jeden uczestnik zagrał w seniorskiej reprezentacji Polski - dodaje Rafał Palonek.
 
 
Młodzież przyjeżdża na tygodniowe turnusy. Zgrupowanie potrwa do 8 sierpnia. Tymczasem Aqua Zdrój ma także wakacyjną ofertę dla dzieciaków z Wałbrzycha.
 
- Zapraszamy na basen i wszystkie jego atrakcje. Prowadzimy także półkolonie. W każdy tydzień gościmy około 40 dzieciaków. Uczestnicy spędzają czas na naszych obiektach, a także jeżdżą na wycieczki po Wałbrzychu i całym Dolnym Śląsku. Biorą też udział w wydarzeniach sportowych z koszykarzami. Zwieńczeniem wakacji będzie Toyota Półmaraton Wałbrzych, zaplanowany na 29 sierpnia, na znanej od lat trasie ulicami Wałbrzycha - zaprasza Rafał Palonek.
 
 
plr
foto: Telewizja Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno