Dolny Śląsk w nowym odcinku 'Polski z Góry'
Tym razem  w programie „Polska z góry" zobaczymy alternatywną wersję Dolnego Śląska. Z dala od gór i granic, kurortów oraz zorganizowanej turystyki. Zwiedzając ten region obejrzymy siedziby Piastów Śląskich, ogromny klasztor Cystersów, niedoszły pałac Sienkiewicza oraz wyruszymy śladami Św. Jadwigi.
Polska z Góry to cykl programów emitowanych w telewizji Planete+. Cieszą się sporą popularnością bo pokazują nasz kraj z perspektywy lotu ptaka i każdemu towarzyszy ciekawa narracja o miejscach, które podziwiamy.
 
 
W najnowszym odcinku 5 już sezonu ekipa filmowa dociera na Dolny Śląsk ale w regiony nieco mnej odkryte i jeszcze nieoblegane przez tłumy turystów. Lot rozpocznie się w Legnicy a zakończy w Trzebnicy. Na trasie zobaczymy liczne zabytki jak pierwszy murowany zamek na ziemiach polskich czy pałac, który odziedziczyć w zaskakujących okolicznościach miał Henryk Sienkiewicz. 
 
 
Spore wrażenie z tej perspektywy zrobi także największy klasztor pocysterski na świecie w niewielkiej wsi Lubiąż. Plotka głosi, że chciał go kupić sam Michael Jackson. 
 
 
Ponadto filmowcy zaprowadzą nas do Malczyc z zabytkową cerkwią, Środy Śląskiej, w której powstało prawo średzkie i Oborników Śląskich z uzdrowiskową historią.  Wyprawa zakończy się w Trzebnicy, gdzie mieści się Sanktuarium Św. Jadwigi.
 
 
Program obejrzeć będzie można na antenie Platete+ w piątek o godzinie 18:00. W wersji online pojawi się również na popularnych platformach VOD.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno