Raj dla rowerzystów w Sobótce - powstanie nowoczesny tor

Ponad 12 kilometrów tras rowerowych ma powstać w Sobótce. Tor ma spełniać funkcję szkoleniowo - rekreacyjną z możliwoscią wykorzystania go pod imprezy sportowe. 

 

Teren o powierzchni około 20h z przeznaczeniem na infrastrukturę sportową usytuowany jest w bliskiej odległości stadionu, Alei Sław Kolarskich, Parku Linowego oraz bazy noclegowej i restauracyjnej. Lokalizacja jest w sercu miasta które już w tym roku ma zostać skomunikowane rewitalizowaną linią kolejową z Wrocławiem i Świdnicą. Okalać tor mają gminne ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Bolesława Chrobrego oraz Armii Krajowej.

Tor ma spełniać funkcje szkoleniowo rekreacyjne z opcją wykorzystania go pod imprezy sportowe. Sieć dróg o zmiennej nawierzchni asfaltowo brukowej pozwalają na wytyczenie kilku odrębnych tras o różnym stopniu trudności zarówno jeśli chodzi o podjazdy - zjazdy jak i odcinki bardziej techniczne. Planowane jest utworzenie infrastruktury pod strefę regeneracji dla zawodników, boksów dla drużyn, małej gastronomii oraz dodatkowych miejsc parkingowych.

- Czekamy  na koszorys, na jego bazie będziemy wiedzieli o jaką kwotę wnioskować do Ministerstwa sportu o wsparcie.  - mówi członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda i deklaruje współfinansowanie projektu przez województwo.  

Projekt to wspólne przedsięwzięcie Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, Gminy Sobótka i Urzędu Marszałkowskiego.


adm
foto: adobestock
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno