Menu

Terytorialsi usuwają skutki podtopień

Dolnośląscy Terytorialsi wspierają mieszkańców w powiecie lwóweckim. Strzyżowiec, Pilchowice i Nielestno to trzy wsie położone w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, których mieszkańcy przez ostatnich 10 dni zostali dotknięci czterema  potężnymi ulewami, wichurami  i  gwałtownymi burzami.
 
Terytorialsi usuwają skutki podtopień
Na Dolnym Śląsku od kilku dni działają żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dolnośląscy terytorialsi usuwali skutki podtopienia budynku, w którym znajduje się siedziba sądu w Lwówku Śląskim, a od wczoraj w tej miejscowości dodatkowo pomagają w udrożnieniu kanałów wodnych i dopływów rzek.
 
 
 
– Wczoraj rano skierowaliśmy 46 żołnierzy do pomocy w gminie Wleń w powiecie lwóweckim – mówi kpt. Renata Mycio, oficer prasowy 16 BOT.

Mieszkańcy tej gminy, zwłaszcza miejscowość  Strzyżowiec, Pilchowic oraz Nielestno w ciągu 10 dni  już cztery razy walczyli z podtopieniami. W szczytowym momencie woda w mieszkaniach sięgała do 60 cm. Woda zniszczyła drogi, domy, zerwała mosty. Żołnierze będą oczyszczali ten teren i wspierali mieszkańców w porządkowaniu podtopionych posesji.opr. adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zolnierze (23 lipca 2021 0:48)
Żołnierze czy firma sprzątająca?
Aryck Nusbacher (22 lipca 2021 15:53)
Mogli im dać ubrania robocze. A tak hańbią mundur żołnierza Polin.

Dodaj komentarz

WOT  |   terytorialsi  |  

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Dolnośląscy Terytorialsi podsumowali 2023 rok

Ferie w wojsku ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij