Terytorialsi usuwają skutki podtopień
Dolnośląscy Terytorialsi wspierają mieszkańców w powiecie lwóweckim. Strzyżowiec, Pilchowice i Nielestno to trzy wsie położone w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, których mieszkańcy przez ostatnich 10 dni zostali dotknięci czterema  potężnymi ulewami, wichurami  i  gwałtownymi burzami.
 
Na Dolnym Śląsku od kilku dni działają żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dolnośląscy terytorialsi usuwali skutki podtopienia budynku, w którym znajduje się siedziba sądu w Lwówku Śląskim, a od wczoraj w tej miejscowości dodatkowo pomagają w udrożnieniu kanałów wodnych i dopływów rzek.
 
– Wczoraj rano skierowaliśmy 46 żołnierzy do pomocy w gminie Wleń w powiecie lwóweckim – mówi kpt. Renata Mycio, oficer prasowy 16 BOT.

Mieszkańcy tej gminy, zwłaszcza miejscowość  Strzyżowiec, Pilchowic oraz Nielestno w ciągu 10 dni  już cztery razy walczyli z podtopieniami. W szczytowym momencie woda w mieszkaniach sięgała do 60 cm. Woda zniszczyła drogi, domy, zerwała mosty. Żołnierze będą oczyszczali ten teren i wspierali mieszkańców w porządkowaniu podtopionych posesji.opr. adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno