Agresywny 16-latek zatrzymany (FILM)
Kopał w drzwi autobusu i straszył nożem pasażerów i kierowcę - agresywny 16-latek jest już w rękach policji. Chłopak uszkodził drzwi, straty oszacowano na 3,5 tys. zł. 16-latek usłyszał zarzuty.
 


 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu na przystanku przy al. Podwale w Wałbrzychu. Młody mężczyzna zaczął kopać w drzwi autobusu, uszkodził w nich szybę. Straty oszacowano na 3,5 tys. złotych.  Chłopak wymachiwał nożem,  straszył kierowcę i pasażerów. Później uciakł. 

Trzech chłopaków bez powodu rzucili się na autobus, kierowcy grozili że go zabiją. Prawdopodobnie szukali zaczepki , na pewno byli pod wpływem jakiś środków odurzających.  - pisała nasza czytelniczka.

Policjanci zatrzymali 16-latka w dzielnicy Nowe Miasto. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Wczoraj usłyszał zarzuty. 

Wg. Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

 adm
foto: czytelniczka walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno