Aktywne Wakacje w Szczawnie-Zdroju

Aktywne Wakacje w Szczawnie-Zdroju to szereg wydarzeń i atrakcji organizowanych przez tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kryty basen to jedna z najnowszych atrakcji Szczawna-Zdroju. W wakacje można tam pływać przez cały tydzień, ale to nie jedyne, co ma do zaoferowania MOSiR.
 
- Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00 zapraszamy do naszej pływalni Delfinek. Obiekt jest ogólnodostępny i otwarty niezależnie od pogody. Poza tym ze względu na remont boiska przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu zapraszamy na nasze obiekty lekkoatletyczne w Szczawnie-Zdroju. Mamy zarówno bieżnie jak i boiska do piłki nożnej i koszykówki - zachęca Tomasz Durajczyk, dyrektor MOSiR w Szczawnie Zdroju.
 
 
Ośrodek zaprasza także na zajęcia organizowane przy współpracy z profesjonalnymi trenerami.
 
- We wtorki o godzinie 18:00 spotykamy się na Słonecznej Polanie z kijkami, uczymy się prawidłowego chodu nordic walking, poznajemy nowych ludzi i ćwiczymy dla zdrowia. W środy spotykamy się na boisku lekkoatletycznym przy MOSiRze z Romanem Magdziarczykiem, który prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe. W soboty o godzinie 9:00 organizujemy zajęcia jogi w Parku Szwedzkim. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a nasi partnerzy przygotowali dla uczestników upominki - mówi Karolina Tomza, specjalista ds. administracji i marketingu MOSiR w Szczawnie-Zdroju.
 
 
Ponadto w wakacje czeka nas szereg imprez i wydarzeń organizowanych przez ośrodek.
 
- 31 lipca planujemy bardzo aktywny weekend. Na półmetku wakacji spotykamy się w kilku miejscach. Festiwal Smaków Świata, czyli około 14-18 foodtrucków pojawi się na deptaku przy ul. Kościuszki. Równocześnie na Słonecznej Polanie odbędzie się po raz pierwszy w Szczawnie Eksplozja Kolorów. Będzie muzyka i kolorowe proszki holi. Przez nasze miasto przebiegać będzie trasa IX Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Będzie można je podziwiać na szczawieńskim deptaku - wymienia Karolina Tomza.
 
 
Tego lata do Szczawna zawitać ma ekipa Eska Summer City a na zakończenie wakacji, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w Four Crossie na Słonecznej Polanie.
 
plr
foto: uzyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno