10 zatrzymanych jednego dnia

Tylko wczoraj nad ranem podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali 10 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. 

W piątkowy poranek na terenie naszego miasta i powiatu policjanci zapukali do różnych mieszkań i zatrzymali 10 osób ukrywających się przed organami ścigania. Do działań doszło na terenie Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha oraz Głuszycy.
 
Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.
 
Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują więc ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby ukrywające się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.
 
Policja podkreśla, że mimo wszystko nie musi tak być. Jeżeli osoba miała konflikt z prawem i zdaje sobie sprawę, że może być poszukiwana, powinna skontaktować się z najbliższą jednostką Policji, gdyż nie zawsze policyjne poszukiania muszą zakończyć się osadzeniem w zakładzie karnym.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno