Menu

Półmetek wakacji w Starej Kopalni

Za chwilę zakończy się pierwszy miesiąc wakacji. Ten w Starej Kopalni był nie tylko bogaty w zajęcia, ale również zakończy się sporą liczbą odwiedzających wałbrzyską atrakcję. Momentami trasa turystyczna „pękała w szwach”.

Półmetek wakacji w Starej Kopalni
Tegoroczny lipiec w Starej Kopalni będzie się kojarzył przede wszystkim z licznymi grupami turystów oraz dużym zainteresowaniem ofertą wakacyjną „Pokłady dobrej zabawy”.   Nie brakowało chętnych na warsztaty z ceramiki oraz licznych zajęć w ramach oferty wakacyjnej dla półkolonii. Uwagą cieszyły się też zajęcia dla osób indywidualnych. Wciąż trwają zajęcia warsztatowe z artystami dla młodzieży z wałbrzyskich szkół w ramach projektu finansowego z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Poszukiwanie Mistrza w sobie”. Na kolejnych zajęciach w Centrum Ceramiki Unikatowej gościem był Robert Kukla, pod którego czujnym okiem uczestnicy tworzyli mini murale. Dla rodzin i ich pociech ponownie odbyła się gra terenowa, której uczestnicy odebrali cenne upominki, a wśród nich m.in. Paszport Młodego Turysty po Dolnym Śląsku, mapy turystyczne, komiksy czy słodkości od Śnieżki.
 
 
Na mieszkańców i turystów czekało kino OPEN AIR oraz spektakle teatralne w ramach Letniej Akcji Kulturalnej. W ostatni weekend Stara Kopalnia ponownie wyruszyła z promocją obiektu, tym razem goszcząc w Twierdzy w Srebrnej Górze. 
Wałbrzyska instytucja gościła również w swoich przestrzeniach przedstawicieli największych polskich atrakcji poprzemysłowych w ramach odbywającej się tutaj sesji naukowej Polskiego Komitetu Ochrony Dziedzictwa.
 
 
 
Mocne będzie zakończenie pierwszego wakacyjnego miesiąca. Już w środę 28 lipca na plenerowej scenie kopalni zagra wprowadzający w magiczny nastrój Kortez, 30 lipca galeria zaprasza na finisaż wystawy „Poszukiwania” Łukasza Karkoszki, który odbędzie się o godz. 18:00 w obecności artysty, a dzień później w sobotę 31 lipca na placu przed Sztygarówką zaparkuje radiowa ekipa patrolu Eska Summer City zapraszając na moc zabaw z nagrodami. Tego samego dnia Stara Kopalnia dla rodziców z najmłodszymi pociechami zorganizuje kolejną edycję gry terenowej oraz malowanie gipsiaków i zajęcia sensoryczne „Bajtel w kopalni”. Wieczorem odbędzie się kolejna odsłona Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi, które na stałe wpisało się w weekendowy rozkład wydarzeń w Starej Kopalni.
 
 
Codziennie Stara Kopalnia poleca się na zwiedzanie w godzinach od 10 do 16, a w soboty dodatkowo o 20:00 zaprasza na specjalne edycje Nocnego Zwiedzania. Bilety do nabycia w kasach kawiarni Sztygarówka albo poprzez www.starakopalnia.pl. Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniach w kopalni dostępne są również w mediach społecznościowych Instytucji. 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

moje miasto walbrzych (29 lipca 2021 15:38)
super dla dzieci

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   stara kopalnia  |   wakacje  |   zwiedzanie  |   zajęcia  |   turystyka  |   dzieci  |  

Drugie życie obiektów pokopalnianych

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij