Zobaczymy Duranta, IFA P3, Renault z 1936 i wiele innych zabytkowych aut

Mnóstwo retro aut m.in Durant, terenowych jak  Ifa P3 i  i wiele innych będzie można zobaczyć podczas IX Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się  w ten weekend. Zobaczymy  m.in. Renault z 1936 roku - takie same jakim jeździł piosenkarz Mieczysław Fogg

Na chwile obecną w rajdzie weźmie udział 50 załóg. Zapisywać można się również w sobotę. Będą też samochody bardziej współczesne, jak Ford Mustang i cała gama Mercedesów 
 
Rajd wystartuje 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia 2021r. Wśród atrakcji są nie tylko samochody. To też dawne stroje i atmosfera z dawnych epok. 
 
 
- Zawsze jestem pełen podziwu dla pasji, która wymaga ogromnej ilości pracy, determinacji i poświęcenia. Nie wiem skąd ci wszyscy ludzie biorą tyle czasu i chęci, ale to właśnie jest pasja, której nie da się na nic przeliczyć. Bardzo się cieszę, że odbędzie się to w Wałbrzychu. Tym razem możemy organizować ten rajd z okolicznymi gminami. On przyciąga zawsze bardzo wielu uczestników i to jest dla nich frajda, ale przyciąga również bardzo wielu obserwujących, turystów i kibiców. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
W tym roku samochody będziemy mogli oglądać w Wałbrzychu, Szczawnie Zdroju, Świebodzicach i Boguszowie-Gorcach.
 
- Jest Durant z 1928 roku. Jest cały pakiet Renault z lat 30-tych. Będą różni uczestnicy – zarówno polscy i czescy. Z ciekawostek jest sanitarna Nysa polskiej produkcji. Była jedną z niewielu wyprodukowanych. Służyła w służbie więziennej i została pozyskana przez rolnika, który schował ją do stodoły i zapomniał. - mówi jeden z organizatorów, Mirosław Korzec. 
 
Start pierwszego pojazdu godzina 8:00.
 
Na trasie rajdu przewidziano wiele atrakcji.
 
O godzinie 16:00 Zakończenie Rajdu na Rynku Wałbrzyskim. 
O godzinie 20:00 uroczysta kolacja, ogłoszenie wyników i Bal Komandorski w Sali Balowej. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno